Jakie imię dla córeczki?

Ciągle słyszycie pytanie: "Wybraliście już imię dla swojej córeczki"? Wy jednak nadal nie znacie odpowiedzi. Tacie podoba się Karolinka a mamie Agnieszka. Babcia podpowiada -Zosia, a koleżanki w pracy uważają, że popularne jest imię Hania.
/ 17.06.2007 09:56

Ciągle słyszycie pytanie: "Wybraliście już imię dla swojej córeczki"? Wy jednak nadal nie znacie odpowiedzi. Tacie podoba się Karolinka a mamie Agnieszka. Babcia podpowiada - Zosia, a koleżanki w pracy uważają, że popularne jest imię Hania.

Poród coraz bliżej, a wy nie możecie się zdecydować jakie imię wybrać dla potomka. Postarajcie się wybrać takie imię, by wasza pociecha pokochała imię, które nosi i czuła się z nim dobrze.

Przygotowaliśmy dla was znaczenie i pochodzenie imion dla dziewczynek. Być może to pomoże wam w dokonaniu trafnego wyboru:

Edyta - staroangielskie Ead (dobrobyt, szczęście i pomyślność)

Wesoła, elokwentna, czasem ironiczna. Jest zaborcza i bardzo trudno jej zaakceptować narodziny młodszego rodzeństwa. Łatwo wpada w złość i niechętnie przeprasza.

Elżbieta - hebrajskie Elisheba (mój Bóg jest doskonałością)

Zamknięta w sobie. Cechuje ją spotrzegawczość. Potrafi wyciągać trafne wnioski. Jest samodzielna i perfekcyjna. Czasami nieco tajemnicza.

Justyna - łacińskie Justus (sprawiedliwy)

Czuje się wyjątkowa. Ma wysoką samoocenę i nawet porażki nie zmieniają dobrej opinii o sobie. Nie przestrzega zakazów i nie przyjmuje żadnej przestrogi.

Karolina - staroniemieckie Karl (mąż, małżonek)

Trochę nieśmiała i tajemnicza. Nie cierpi prostactwa. Ceni dobre wychowanie i lubi porządek. Istotna dla niej jest materialna strona życia.

Kinga - węgierska forma niemieckiego imienia Kunegunda (Kunni-ród oraz Gund-walka; ta która walczy za swój ród)

Bierze swój los w swoje ręce i odnosi sukcesy. Potrafi przewodzić. Ciągle ma nowe pomysły. Jej inicjatywa imponuje wszystkim.

Małgorzata - greckie Margaritést (perła)

Wrażliwa, krucha i delikatna. Potrzebuje oparcia i czułości. Kocha rodzeństwo i nie znosi samotności. Łatwo ulega wpływom-zarówno dobrym jak i złym.

Marta - aramejskie Marthà (pani domu, gospodyni)

Bardzo ambitna, konsekwentna i pracowita. Próbuje osiagnąć każdy wyznaczony cel. Kieruje się rozsądkiem nie emocjami. Nigdy nie rozczula się nad sobą.

Monika - greckie mónos (jedyna, samotna, sama)

Skłonna do kompromisu. Potrafi zażegnać wszelkie konflikty. Dobra, lojalna i życzliwa. Nie można namówić jej na ryzykowną przygodę.

Sylwia - łacińskie Silvius (leśny, człowiek lasu)

Nie znosi sytematycznego wysiłku. Działa pod wpływem impulsów. Absorbuje otoczenie swoimi przeżyciami i emocjami. Wyraża je w przesadny sposób. Nie znosi samotności.

Agata - greckie Aathé (dobrze urodzony, szlachetny, dobry)

Niesforna jak dziecko. Mała pieszczoszka. Uwielbia się przytulać i słuchac zapewnień o miłości. Zawsze ma pełno fantazji i szalonych pomyslów. Jest odporna na zmęczenie. Zawsze otoczona jest ludźmi gdyż łatwo nawiązuje kontakty.

Blanka - hiszpańskie Blanca (biała, białowłosa, piękna)

Zbyt wiele wymaga od innych. Nie lubi mieć obowiązków. Lubi marzyć i prowadzić długie rozmowy.

Dominika - łacińskie Dominicus (należący do Boga, Pański)

Jej słowa idą w parze z czynem. Lubi rządzić innymi. Potrzebuje ciągle nowych wrażeń-jest ciekawa świata. Jest wspaniałą koleżanką i przyjaciółką.

Przy wyborze imienia warto pamiętać, że cechy charakteru nie zależą od pochodzenia i znaczenia imienia. To rodzice wprowadzają malucha w otaczający go świat. W dużym stopniu od nich zależy czy dewizą dziecka będzie pycha, kłamstwo czy cierpliwość. Zachowanie dziecka częściowo zależy od przedstawianych mu wartości i reprezentowanych zachowań. Gdy spodziewamy się, że Elżbietka będzie zamknięta w sobie-ona okazuje się osobą otwartą i łatwo nawiązuje kontakty z innymi.

Źródło: "100 imion dla dziewczynki" Twoje dziecko

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/09.09.2011 08:19
Amelia
/04.02.2013 19:11
Amelia znaczy płód bez rączek i nóżek
/25.05.2011 10:46
Nam we wrześniu urodzi się Lilianna, a już mamy synka Feliksa. Jest wiele pięknych imion, nie warto na siłę kombinować:)
POKAŻ KOMENTARZE (4)