kobieta, mężczyzna, test ciążowy, jak przygotować się do ciąży

Jak przygotować się do ciąży - miesiąc przed

Planujesz w najbliższym czasie zajść w ciążę? Sprawdź, co powinnaś zrobić i o czym pamiętać na miesiąc przed poczęciem dzidziusia!
/ 23.10.2017 15:41
kobieta, mężczyzna, test ciążowy, jak przygotować się do ciąży

Jak przygotować się do ciąży - unikaj chemii

Zarówno tej, z którą stykasz się w domu (np. środki czystości, preparaty owado- i gryzoniobójcze), w ogrodnictwie (opryski), jak i tej wykorzystywanej do produkcji lakierów oraz farb. Jeśli macie zamiar wyremontować mieszkanie, zostaw malowanie i odnawianie podłóg mężowi, a sama... wyjedź na urlop.

Jak przygotować się do ciąży - wylicz płodne dni

Do owulacji (jajeczkowania) dochodzi ok. 14 dni przed końcem cyklu (liczysz od pierwszego dnia miesiączki). Jeśli cykl trwa 28 dni, najbardziej płodne dni wypadają w jego połowie. Jeśli masz okres co 30 dni, możesz być płodna ok. 16. dnia cyklu. Aby upewnić się, kiedy masz największe szanse na poczęcie, możesz:

  • mierzyć temperaturę – przed rozpoczęciem jajeczkowania wzrasta ona o 0,5-1,6 stopnia
  • obserwować śluz – podczas dni płodnych jest śliski, przejrzysty i rozciągliwy
  • kupić w aptece test, który ułatwi ci określenie płodnych dni (kosztuje ok. 30 zł)

Uwaga! Niektóre kobiety czują, kiedy jajeczkują. Informuje je o tym ból w podbrzuszu (po jednej stronie – zależnie od tego, czy jajeczko uwalnia się z prawego, czy lewego jajnika).

Jak przygotować się do ciąży - ciesz się seksem przed poczęciem

Jeśli chcesz zajść w ciążę, staraj się kochać z partnerem jak najczęściej. Z badań australijskich naukowców wynika, że częste współżycie poprawia jakość nasienia. Po porównaniu próbek spermy stwierdzili oni, że w najlepszej kondycji są plemniki mężczyzn, którzy współżyją codziennie. Natomiast unikanie seksu (nawet przez trzy dni) obniża jakość nasienia. Mimo częstych stosunków, nie licz jednak na to, że zajdziesz w ciążę od razu. Takie nastawienie może doprowadzić do napięć emocjonalnych, które utrudniają poczęcie.

10 wskazówek, jak przygotować się do ciąży

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/14.11.2016 08:42
trzeba też pamiętać o wszystkich badaniach na początku. u mnie wyszły problemy z hormonami, ale bardzo łatwo sobie z tym poradził ovarin i uregulował ich pracę :)
/28.08.2015 21:57
Wydaje mi się, że właściwa dieta, aktywnośc fizyczna, kwas foliowy i żelazo a także miłosć dwojga ludzi to wystarczający sposób na przygotowanie się do ciąży. Sama mam problemy z żelazem wiec wyjątkowo traktuję ten obszar i zazywma Chela Ferr Forte - dzięki niemu podwyzszyłam swój poziom hemoglobiny. Oczywiscie właściwa dieta - pietruszka, szpinak i brokuły to podstawa!
/21.10.2013 23:12
Faktycznie dobrze mężczyznę nieco podkręcić, żeby się bardziej starał i to staranie było na jak najwyższym poziomie. Myślę, że Erekton jest w sam raz.
POKAŻ KOMENTARZE (6)