POLECAMY

Infekcja, a podejrzenie ciąży

Przypuszczam, że mogę być w ciąży, jeszcze za wcześnie by potwierdzić, niestety dostałam infekcji narządów rodnych (objaw to swędzenie, czasem pieczenie przy oddawaniu moczu).
Infekcja, a podejrzenie ciąży
Przypuszczam, że mogę być w ciąży, jeszcze za wcześnie by potwierdzić, niestety dostałam infekcji narządów rodnych (objaw to swędzenie, czasem pieczenie przy oddawaniu moczu). Nie są to objawy bardzo dokuczliwe, bo występują czasem. Co mogę zażywać, by nie zaszkodzić ewentualnej ciąży? Wiem, że nie leczone infekcje mogą być groźne dla ciąży, dlatego zanim udam się do lekarza na potwierdzenie lub wykluczenie ciąży, co mogę stosować, żeby nie zaszkodzić ciąży? Nadmieniam, że posiadam w domu nystatynę globulki i maść clotrimazolum, jednak obawiam się ich stosować, wolałabym coś bezpieczniejszego. I jeszcze jedno pytanie, co mogę brać na zgagę i ewentualne wrzody w tak wczesnej ciąży, gdyż zawsze w okresie jesiennym mam objawy, które mają osoby z wrzodami. Zawsze stosowałam kilkutygodniową kurację polprazolem i i był długo spokój, teraz nie mogę jednak go stosować, gdyż nie jest zalecany dla kobiet w ciąży.
Izabela
Proponuję udać się do ginekologa.  W przypadku nystatyny nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu na płód. Jednak stosowanie tego leku w okresie ciąży należy omówić z lekarzem. Zewnętrznie można stosować clotrimazolum. Dodatkowo może pani podmywać się naparem z kory dębu lub Tantum rosa. Jednak proszę nie wykonywać irygacji pochwy z powodu podejrzenia wczesnej ciąży. Wiele kobiet stosuje też smarowanie miejsc objętych swędzeniem naturalnym jogurtem. Proszę ograniczyć słodkie smakołyki, ponieważ cukry proste to dobra pożywka dla drożdżaków. Pieczenie przy oddawaniu moczu występuje w przypadku infekcji dróg moczowych (więc warto udać się do lekarza, który po stwierdzeniu ciąży zleci badanie moczu).

Zgaga to częsta przypadłość ciężarnych. Aby ją zminimalizować należy jeść częściej a mniej. Warto unikać smażonych i tłustych potraw. Kolację jeść około 2 godziny przed pójściem spać. Proszę spróbować sypiać na wysokiej poduszce lub kliku poduszkach – taka pozycja snu nie sprzyja cofaniu się treści żołądkowej do przełyku.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
ja na drogi moczowe brałam w ciąży Prouro - mój ginekolog pozwolił.
/9 lat temu
Nystatynę można stosować w ciąży. W pierwszym trymestrze się nią leczyłam i było wszystko ok! Dodatkowo polecam branie Lacibios Femina, u mnie się sprawdził w zapobieganiu nawrotom grzybicy.