POLECAMY

Fenoterol na skurcze

Jestem w 26. tygodniu ciąży, od 19. tygodnia mam skurcze.
Fenoterol na skurcze

Jestem w 26. tygodniu ciąży, od 19. tygodnia mam skurcze, cały czas biorę no-spę 3x dziennie, mam już za sobą pobyt w szpitalu z tegoż powodu - pani doktor przepisała mi fenoterol. Nie wiem, co robić, czy przejść na fenoterol, czy zostać przy no-spie. Moje skurcze pojawiają się 5-6 dziennie, czy te tabletki nie szkodzą dziecku? Proszę o odpowiedź.


ewa
Myślę, że pani doktor jest mądrzejsza ode mnie, dlatego proszę jej zaufać i przyjmować zalecony fenoterol. Pani zagraża poród przedwczesny - stąd też podawanie fenoterolu - tokolityku (lek, który hamuje czynność skurczową macicy). Nie jest to taka błaha sprawa, skoro już zaliczyła pani pobyt w szpitalu z tego powodu. Fenoterol to lek powszechnie stosowany w ciąży (jeśli występują skurcze i grozi to porodem przedwczesnym). Nie stwierdzono szkodliwego wpływu fenoterolu na płód. Daje on pewne skutki uboczne dla matki (np. drżenie rąk, kołatanie serca), jednak myślę, że te jest pani w stanie przetrwać dla dobra swojego maluszka (żeby obejrzał świat, gdy już będzie na to w pełni gotowy a nie wcześniej).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/3 lata temu
ja brałam fenoterol i mogę śmiało stwierdzić ze ten lek uratował mi ciąze !!!!!!!! przy drugiej ciaży sama upomniałam się o fenoterol i dzięki bogu donosiłam i wszytsko sie dobrze skończyło polecam każdemu bez dwóch zdań
/9 lat temu
Witam. Jestem w 23 t.c. i mam podobny problem. Byłam u lekarza, zapisał mi Fenoterol i jest nieco lepiej, brzuszek mięknie, ale mam ważniejsze pytanie. Czy normalne przy tych skurczach są bóle narządów rozrodczych? Czy tak właśnie, oprócz twardniejącego brzucha, objawiają się skurcze? Trudno mi opisać te bóle... To jest tak jakbym za dzień lub dwa miała dostać okres... Bóle te nasilają się szczególnie po dłuższym spacerze, nie wspominając już jak bardzo bolą po współżyciu... Biorę Fenoterol już piąty dzień a te boleści nie ustępują...
/5 lat temu
Mam skurcze brzucha i narządów rozdodczych , nospa nie pomaga ! leżenie w lóżku ró wnież ! nie wiem co robic :( a lekarz twierdzi ze wszystko ok .
POKAŻ KOMENTARZE (3)