POLECAMY

Czy pestki z jabłek są szkodliwe?

Otóż chodzi mi o jedzenie pestek z jabłka w czasie ciąży. Bo widzi Pani, słyszałam, że są one niezdrowe a tym bardziej, że nie wolno ich jeść będąc w ciąży (34 tydzień ciąży).
Czy pestki z jabłek są szkodliwe?

Mam do Pani takie nietypowe i śmieszne pytanie, ale zastanawia mnie to już od dłuższego czasu...  Otóż chodzi mi o jedzenie pestek z jabłka w czasie ciąży. Bo widzi Pani, słyszałam, że są one niezdrowe a tym bardziej, że nie wolno ich jeść będąc w ciąży (34 tydzień ciąży). A pestki z jabłka są taką moją "słabością", po prostu uwielbiam je rozgryzać i jeść. Do tej pory powstrzymywałam się od jedzenia ich. Ale ciekawi mnie czy to prawda, że są szkodliwe dla maleństwa?


W pestkach jabłek znajduje się naturalna substancja to znaczy witamina B17, inaczej zwana amigdalina lub letril. Ma ona działanie antynowotworowe. Dlatego też proszę zjadać owoce w całości, ale nie jeść większej ilości nasion ponad te, które były w całym zjedzonym owocu. Wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Raczej nie polecam rozgryzać pestek. Amigdalina jest nieszkodliwa dla zdrowych tkanek dlatego, że każda molekuła B 17 zawiera jedną jednostkę cyjanku, jedną jednostkę benzaldehydu i dwie jednostki glukozy (cukru) „zamknięte” razem. Po to, aby cyjanek mógł stać się niebezpieczny trzeba najpierw ‘otworzyć’ molekułę, aby go uwolnić. Otworzenie to jest możliwe tylko dzięki enzymowi -beta-glucosidase, który jest obecny w całym ciele ludzkim w maleńkich ilościach przy czym jego ilość znacznie wzrasta do znacznych ilości (stukrotnie wyższych) tylko w jednym miejscu: w siedlisku złośliwego narośla rakowego. Tak więc cyjanek bywa jedynie jakby „otwierany” w miejscu, gdzie znajduje się rak, z drastycznymi efektami, które całkowicie niszczą komórki rakowe. Życzę smacznego.Jabłka działają korzystnie na serce, obniżają ciśnienie tętnicze krwi, stabilizują poziom cukru we krwi, obniżają poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają apetyt, sok jabłkowy działa przeciwwirusowo, ułatwiają wypróżnianie.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/3 lata temu
Sęk w tym, że pytanie brzmiało, czy jedzenie tychże pestek szkodzi w ciąży. Odpowiedź w tej kwestii nie została udzielona wcale. Otóż czytałam niegdyś na stronie dr Ratha dokładny opis działania amigdaliny (B17) i faktycznie ona szkodzi wczesnej ciąży, wręcz nazwał ją środkiem antykoncepcyjnym, z powodu podobieństwa charakteru namnażających się komórek zarodka do komórek rakowych.
/3 lata temu
Od dzieciństwa uwielbiam zjadać " całe " jabłko a zwłaszcza gryść pestki i dopiero teraz się dowiedziałam,że mają cyjanek .To dlaczego nigdy !!!! nie słyszałam ostrzeżeń w Tvp i gazetach ???? Wręcz zachęty w tym roku do zjadania w całości .
/2 lata temu
I co? umarłaś?
/9 lat temu
Kiedyś sądziłam, że teorie spiskowe dotyczą tego jak z nas ściągnąć kasę, teraz wiem, ze ONI chcą nas przy tym wykończyć a w dodatku te bezmózgie BESTIE bazują na ludziach madrych, którzy tworzyli wynalazki dla dobra ludzi. Niestety szybko widząc potencjał do CZARNYCH celów i planów, były obracane przeciwko ludzkości. To zapewne dotyczy wit. b 17, oni chcą abyśmy dalej chorowali to tak jakby komuś pasował swiat owładnięty szkorbutem a z diety sprytnie zostałaby wyeliminowana wit. C. Oczywiście każdy mądry lekarz sugerując ten stan rzeczy narazałby się na zdemaskowanie tego wielkiego problemu, który jest w istocie banalny. Ja się o tym dowiedziałam niedawno i niezwłocznie wprowadziłam soki wyciskane z owoców i inne naturalne rzeczy jak naturalne mydło i łupiny mydlące do prania. Nie zamierzam dać się zniszczyć, tym którym na tym zależy. Wam radzę to samo. Wspólnie możemy sie odwrócić od chemi, bo tylko natura może nas uratować. Powodzenia i goście to wśród rodziny i znajomych a zobaczycie ze oni myślą tak samo, tylko są otrówani aspartanem i szczepionkami z rtęcią i czasami nie myślą tak jak powinni.
POKAŻ KOMENTARZE (11)