Co robić?-użądlenie przez pszczołę

Jestem w 6 tygodniu ciąży. Wczoraj wieczorem użądliły mnie dwie pszczoły- jedna w bok głowy, druga w usta. Usta strasznie mi spuchły, a głowa pobolewa, ale raczej nie jestem uczulona. Przespałam noc, a opuchlizna i ból zostały.
/ 19.04.2007 00:45

Co robić?-użądlenie przez pszczołę

Jestem w 6 tygodniu ciąży. Wczoraj wieczorem użądliły mnie dwie pszczoły- jedna w bok głowy, druga w usta. Usta strasznie mi spuchły, a głowa pobolewa, ale raczej nie jestem uczulona. Przespałam noc, a opuchlizna i ból zostały. Rano wzięłam pół tabletki APAP. Później zadzwoniłam do Pani ginekolog, która poradziła mi posmarować usta maścią Altacet, gdzie w internecie przeczytałam, że raczej w takich miejscach nie powinno się jej stosować. Poszłam więc do apteki i aptekarka zaleciła mi wapno oraz rumianek do przecierania. Wróciłam do
domu, padłam na łóżko, wypiłam wapno i spałam 4 godziny. Po obudzeniu się miałam gorączkę 37,6. Martwię się strasznie- wzięłam drugą połówkę tabletki APAP i wzięłam letnią kąpiel. Teraz mam temperaturę 37,6. Opuchlizna mi nie zeszła, głowa pobolewa mnie nadal - co mam robić?

Iwona

Proponuję wizytę u lekarza ogólnego. Z domowych sposobów, które mogą przynieść ulgę polecam:

  • kompres z zimnej wody połączonej z sodą oczyszczoną lub przyłożenie kostki lodu
  • smarowanie fenistil gel lub kremem hydrocortison O,5% (można kupić w aptece),
  • potarcie użądlonego miejsca korzeniem pietruszki lub cebulą.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.11.2009 18:20
Bez względu na to, czego się nie powie o kosmetykach, to najczęściej jest to po prostu chemia. Moim zdaniem, powinnyśmy stosować jak najbardziej naturalne metody pielęgnacji. Ostatnio np. karierę robią mikrobąbelki, które świetnie nawilżają skórę, wygładzają ją i dezynfekują. Jeśli chodzi o słuchawki prysznicowe, to w Polsce są dostępne BiWash i Besty. Z tego, co wiem, pojawiły się również szczoteczki do zębów generujące mikrobąbelki, np. Brauna.