POLECAMY

Ciąża u nastolatki

Mam piętnaście i pół roku i chyba jestem w ciąży. Mam wiele objawów ciąży (między innymi: wzmożony apetyt, częstsze oddawanie moczu, bolące piersi).
Ciąża u nastolatki
Mam piętnaście i pół roku i chyba jestem w ciąży. Mam wiele objawów ciąży (między innymi: wzmożony apetyt, częstsze oddawanie moczu, bolące piersi). Dostałam miesiączkę, ale ona pojawiła się z 8-dniowym opóźnieniem i była bardzo skąpa, trwała zaledwie 3 dni a zazwyczaj miałam 5-6 dni. Uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia. Czy powinnam udać się do lekarza? Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Aneta
Cóż... nie jestem tu od oceniania... ale każde postępowanie przynosi jakieś skutki... Objawy, które zostały tu opisane są to prawdopodobne objawy ciąży. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że to wczesna ciąża, a „miesiączka", która wystąpiła to plamienie w ciąży. Dlatego jak najszybciej należy wykonać test ciążowy z moczu (kupić w aptece). W przypadku pozytywnego wyniku udać się do ginekologa. Nie należy zwlekać z wizytą, ponieważ każde plamienie w ciąży powinno być zdiagnozowane. Proszę pamiętać, że w tym wieku do ginekologa należy udać się z kimś dorosłym – rodzice lub prawny opiekun, bo inaczej wizyta może się nie odbyć (nie jest konieczna obecność osoby dorosłej przy badaniu). Konieczna natomiast jest zgoda rodzica na wykonanie badania.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (40)
/4 lata temu
prawdopodobieństwo ciąży odwrotnie proporcjonalne do ilorazu inteligencji. Da się obliczyć bez kalkulatora.
/5 lat temu
Mam 17 lat uprawiam sex bez zabezpieczenia. Od kilku dni bardzo bolą mnie piersi,sutki, kręci mi się w głowie a jak wstaje mam czarno przed oczami ,robi mi sie słabo i często upada. Czy to mogą być objawy ciąży ?
/6 lat temu
Więc tak...5 miesięcy temu miałam pewną sytuację i od tego czasu bardzo się boję że mogę mieć dziecko...mam rocznikowo 18 lat ale moi rodzice chcieli by wyjasnień itp...miałam przez 4 miesiące normalnie miesiączke, nie mam nudności, nic mnie nie boli i chyba nie mam brzucha- moze troszke przytylam ale juz nie pamietam jak to bylo wczesniej...chcę się zapytać czy to mozliwe zebym miala dziecko?
POKAŻ KOMENTARZE (37)