Ciąża po zawale mięśnia sercowego

Mam 39 lat i zaszłam w ciążę. Wcześniej urodziłam troje dzieci- najmłodszy syn ma 18 lat. Jestem trzy lata po zawale serca.
/ 04.02.2011 11:23

Ciąża po zawale mięśnia sercowego

Mam 39 lat i zaszłam w ciążę. Wcześniej urodziłam troje dzieci- najmłodszy syn ma 18 lat. Jestem trzy lata po zawale serca. Jakie mam szanse na to, że urodzę zdrowe dziecko i że urodzę? Bardzo chcę je mieć.

Karina

Na początek najważniejsza jest wizyta u ginekologa oraz specjalisty kardiologa. Obaj lekarze muszą prowadzić pani ciążę. Jest to bardzo istotne bowiem w okresie ciąży bo w I trymestrze tętno kobiety wrasta średnio o 10-15 u/min. Do 30 tygodnia ciąży systematycznie wrasta pojemność minutowa serca. O 40-50% wzrasta całkowita objętość krwi. U kobiet ze zmianami w sercu tolerancja zmian w układzie krążenia w czasie ciąży jest gorsza niż u kobiet zdrowych. Na szczęście nie jest to świeży zawał bowiem świeży zawał mięśnia sercowego jest przeciwwskazaniem do ciąży. Bardziej konkretnych informacji udzieli pani kardiolog oraz ginekolog. Jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego. Głowa do góry mamusiu.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja poleca

REKLAMA