POLECAMY

Ciąża mnoga - pusty pęcherzyk?

Miałam robione usg 17.10.2011 tylko na starym aparacie. Pani doktor powiedziała, że mam dwa pęcherzyki, ale jeden pusty.

Ciąza mnoga-pusty pęcherzyk?

Miałam robione usg 17.10.2011 tylko na starym aparacie. Pani doktor powiedziała, że mam dwa pęcherzyki, ale jeden pusty. Powiedziała, że to może być wczesna ciąża w drugim. Byłam wtedy w 12. tygodniu. Teraz na usg mam na 21.11.2011 lepszym sprzętem. Czy jest jakaś nadzieja?

Ilona

Nadzieja jest dotąd dopóki dopóki żaden z lekarzy wykonujących usg nie potwierdzi obecnych przypuszczeń (pusty pęcherzyk). Nie pozostaje nic innego jak poczekać na wynik kolejnego badania. W przypadku ciąży mnogiej do zapłodnienia dochodzi podczas jednego stosunku płciowego. Jednak teoria podaje, że w niektórych przypadkach może dojść do zapłodnienia na skutek kilku oddzielnych stosunków płciowych („Czy można zajść w kolejną ciążę, będąc już w ciąży?” W. Malinowski). Zdarza się, że nierównomierny jest wzrost płodów pochodzących z jednego zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Jestem w 8 tyg ciąży i mam sytuację identyczną dwa pęcherzyki jeden pusty lekarz powiedział że na nastepnym usg czyli 10 tydzień ciąży będzie wiadomo już czy będzie druga dzidzia czy nie.