Ciąża a praca w fabryce plastiku

Pracuję w fabryce plastiku od roku. Czy jeśli jestem w ciąży mogę nadal tu pracować? Czy nie zaszkodzi to dziecku? Nie wykonuję ciężkiej pracy fizycznej.
/ 18.04.2011 11:55

Ciąża a praca w fabryce plastiku

Pracuję w fabryce plastiku od roku. Czy jeśli jestem w ciąży mogę nadal tu pracować? Czy nie zaszkodzi to dziecku? Nie wykonuję ciężkiej pracy fizycznej. Jestem na stanowisku supervisora więc to raczej nie ciężka praca ale wiem, że spalany plastik jest toksyczny i boję się, że może to zaszkodzić dziecku a obecnie staramy się z partnerem o potomka a bardzo lubię tą pracę i nie jestem pewna czy dziecko to dobry pomysł.

Karolka

Niestety ja nie ustalę za panią życiowych priorytetów. Pani sama musi ustalić czy ważniejsze jest dobro-zdrowie dziecka czy fajna praca. W obecnym czasie mieć pracę to ważna sprawa. Patrząc od strony medycznej spalany plastik jest toksyczny zarówno dla ciężarnej jak i dla płodu. Toksyczne substancje mogą prowadzić do uszkodzeń płodu. Unikanie substancji toksycznych jest szczególnie wskazane przed poczęciem oraz w pierwszym trymestrze- kiedy następuje tworzenie się i rozwój narządów w trakcie rozwoju zarodkowego. W przygotowaniu do poczęcia należy przyjmować kwas foliowy aby zapobiec wadom cewy nerwowej. Być może kierownik mógłby pani zaproponować inne stanowisko-na którym nie ma potrzeby stykania się z substancjami toksycznymi (nie znam specyfiki pani zakładu).

Pozdrawiam serdecznie