Bóle krzyża i podbrzusza we wczesnej ciąży

Jestem teraz w 5tc i od 2 dni męczą mnie bóle w krzyżu. Nie są bardzo silne, czuję jednak dyskomfort. Dodatkowo dzisiaj w nocy 3 razy obudził mnie dziwny i silny ból podbrzusza- przyszedł jakby falowo i po kilku sekundach sam się rozszedł... nie przypominał mi bólu jak przy skurczach miesiączkowych.
/ 23.05.2018 19:23

Bóle krzyża i podbrzusza we wczesnej ciąży

Jestem teraz w 5 tygodniu ciąży i od 2 dni męczą mnie bóle w krzyżu. Nie są bardzo silne, czuję jednak dyskomfort. Dodatkowo dzisiaj w nocy 3 razy obudził mnie dziwny i silny ból podbrzusza - przyszedł jakby falowo i po kilku sekundach sam się rozszedł... nie przypominał mi bólu jak przy skurczach miesiączkowych. Nie wiem czy te objawy są normalne, czy może powinnam zacząć się martwić. Biorę progesteron i nospę w razie potrzeby. Dodam, że o tę ciążę staraliśmy się 2 lata, poprzednią poroniłam w 8tc i niestety wtedy też miałam silne bóle w krzyżu. Co powinnam zrobić? Czy wystarczy tylko leżenie? Bo do ginekologa to pewnie za wcześnie. Jestem umówiona w 7tc ale nie wiem czy doczekam.

Joanna

Proszę nie zaczynać zamartwiania się, ponieważ stres to nie żadna witaminka dla malucha ani też dla przyszłej mamy. Jednak biorąc pod uwagę objawy, które pani przedstawiła oraz pani przeszłość ginekologiczną, proszę udać się do lekarza (nie czekać do 7 tygodnia ciąży, ani nie czekać na swojego lekarza – tylko sprawdzić stan ciąży u ginekologa). Bądźmy dobrej myśli, ale nie lekceważmy objawów, które nas niepokoją.

Czytaj też: Bóle pleców w ciąży

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna