POLECAMY

Bóle brzucha w 34 tygodniu ciąży - co oznaczają?

Jestem w 34 tygodniu ciąży, od pewnego czasu mam nasilające się silne bóle brzucha u dołu, przypominające silne bóle miesiączkowe. A od dwóch dni nawet skurcze.

Bóle brzucha w 34 tygodniu ciąży

Jestem w 34 tygodniu ciąży, od pewnego czasu mam nasilające się silne bóle brzucha u dołu, przypominające silne bóle miesiączkowe. A od dwóch dni nawet skurcze. Na ostatniej wizycie lekarz prowadzący przepisał nospę forte i poza tym nic więcej. Co może być przyczyną tak silnych boleści i czy są one w jakikolwiek sposób groźne?

Aneta

Tego typu bóle mogą być objawem zwiastującym poród przedwczesny, dlatego zawsze warto je zdiagnozować u lekarza. Tylko różnie bywa z progiem wrażliwości bólowej u kobiet – pani uważa to za silne bóle, natomiast lekarz badając ostatnio panią nie stwierdził żadnych nieprawidłowości typu skracanie się szyjki macicy itd. Dlatego raczej nie ma pani podstaw do obaw. Jednak gdyby okazało się, że bóle te nasiliły się lub skurcze po ostatniej wizycie (tzn. nie było takich objawów przed ostatnią wizytą) proszę teraz udać się do ginekologa, ponieważ sytuacja stanu ciąży mogła od ostatniej wizyty ulec zmianie i może niezbędne jest leżenie.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/2 lata temu
w33
/8 lat temu
Witam serdecznie. Jestem w 34 tygodniu ciąży, wczoraj w nocy po raz pierwszy doznałam silnego bólu prawej strony podbrzusza kierującego się w stronę krzyża. Ból był mocniejszy niż ten na okres i można powiedzieć że zwijałam się z bólu. Ból miał charakter skurczowy , nasilał się i łagodniał mniej więcej co 20 minut by po godzince przejść na dobre. Podczas tego bólu musiałam skorzystać z toalety i dostałam też trzęsawki z tym że nie wiem czy ze stresu czy z innego powodu. Martwię się że to się powtórzy. Póki co resztę nocy przespałam spokojnie , dziś kolejny dzień (południe) i bóli brak. Czy kiedy pojawią się ponownie powinnam jechać do szpitala?
/8 lat temu
witam, ja bóle dołem brzucha odczuwam od kilku dni... z tym że dopiero po tym jak naprawde dużo chodze. mam tez dwu letniego synka i czesto nie mozna obejść sie bez noszenia go na rękach. nie wiem co mam robić isć do lekarza? czy moze odpoczywac? byłam ostatnio w szpitalu poniewaz lekarz stwietdził rozwarcie przy badaniu ginekologicznym lecz przy USG nic nie wyszło i wypisał mnie do domu. nie chce wzbudzac paniki, chociaz naprawde niepokoje sie o to ze moje maleństwo za wczesnie przyjdze na ten świat...
POKAŻ KOMENTARZE (5)