Ból po orgazmie

Witam, jetem w czwartym tygodniu ciąży. Po orgazmie mam potworny skurcz w dole podbrzusza, ból ustępuje dopiero po 1-2 minutach. Czy to normalne? To moja pierwsza ciąża w wieku 36 lat. Mieszkam za granicą - nie mam dostępu do takiej pomocy, jakiej bym oczekiwała. Jestem przerażona. Kiedy jestem mocno zdenerwowana mój brzuch reaguje także lekkim bólem
/ 18.08.2008 12:53
Ból po orgazmie

Witam, jetem w czwartym tygodniu ciąży. Po orgazmie mam potworny skurcz w dole podbrzusza, ból ustępuje dopiero po 1-2 minutach. Czy to normalne? To moja pierwsza ciąża w wieku 36 lat. Mieszkam za granicą - nie mam dostępu do takiej pomocy, jakiej bym oczekiwała. Jestem przerażona. Kiedy jestem mocno zdenerwowana mój brzuch reaguje także lekkim bólem. Proszę o pomoc.

Gosia

W pierwszych miesiącach ciąży z reguły wszystkie pozycje są wygodne, ale może warto wybrać najbardziej odpowiednią dla was. Podczas silnego stresu ciężarne często odczuwają lekki ból, dlatego postaraj się unikać silnych stresów. Dużo odpoczywaj i jeśli po zmianie pozycji (współżycie)ból utrzymywałby się długo skonsultuj się z ginekologiem.


Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna