Ból gardła, kaszel i osłabienie

Jestem w 6 tygodniu ciąży. Bardzo długo staraliśmy się z mężem o dzidziusia, bo aż 1,5 roku. Kiedy się dowiedziałam to było dla mnie ogromne, pozytywne zaskoczenie, ale do czasu niestety... Zaraz po tym pojawiły się: strach i mnóstwo pytań, czy dziecko będzie się dobrze rozwijało, czy będzie zdrowe itp.
/ 27.01.2009 11:36
Ból gardła, kaszel i osłabienie

Jestem w 6 tygodniu ciąży. Bardzo długo staraliśmy się z mężem o dzidziusia, bo aż 1,5 roku. Kiedy się dowiedziałam to było dla mnie ogromne, pozytywne zaskoczenie, ale do czasu niestety... Zaraz po tym pojawiły się: strach i mnóstwo pytań, czy dziecko będzie się dobrze rozwijało, czy będzie zdrowe itp. Teraz do tego strachu doszło przeziębienie. Boli mnie bardzo gardło, mam kaszel. Na szczęście nie mam gorączki, ale i tak bardzo się martwię. Robię inhalacje z szałwii lub soli kuchennej, robię płukanki też z szałwii, piję domowy syrop z cebuli i czosnku. Piję dużo soku malinowego i zauważyłam po nim zwiększoną potliwość.

Proszę mi powiedzieć czy takie objawy mogą znacznie zaszkodzić tak wczesnej ciąży? Bardzo się martwię, bo lekarz mnie nastraszył, że każda infekcja nawet bezobjawowa może być wyrokiem dla takiej malutkiej ciąży.

Proszę mi odpowiedzieć. To dla mnie bardzo ważne.

Marlena
Bardzo dobre metody pani stosuje na zwalczenie przeziębienia. Z tym sokiem malinowym to proszę nie przesadzać, skoro nie ma pani temperatury podwyższonej, bo to środek napotny. Może pani dołączyć czosnek oraz tabletki na gardło tantum verde (w aptece dozwolone dla ciężarnych). Jednak gdyby ich przyjmowanie miałoby być dla pani dodatkowym stresem to proszę ich nie przyjmować. Strach i cala masa pytań jak to będzie towarzyszą chyba każdej przyszłej mamie. Proszę nastawić się optymistycznie. Na pytanie nie odpowiem bo niczego pani nie zmieni, a tylko będzie się pani denerwować i rozmyślać, wystarczy, że lekarz panią postraszył. Infekcje mogą być groźne, ale nie muszą. Dlatego aby nie były groźne należy je leczyć - a pani to robi.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna