Zdrowie i piękno z naturalnego oleju

W prawidłowej diecie nie może zabraknąć tłuszczów nienasyconych.
/ 29.05.2006 12:55
Tłuszcze to wypróbowane źródło energii. Budują błony komórkowe, są niezbędne do wytworzenia niektórych hormonów. Spożywane w odpowiednich proporcjach pomagają zachować zdrowie i smukłą sylwetkę. Półki sklepowe zachęcają kolorowymi opakowaniami, a reklamy przekonują, że tylko ten - a nie inny olej jest dla nas najlepszy. Jak mądrze wybrać?
W prawidłowej diecie nie może zabraknąć tłuszczów nienasyconych, których bogactwo znajdziemy w zimnotłoczonych olejach roślinnych klasy extra virgine. Naturalne oleje mają smak ziaren, z których je wytłoczono. W porównaniu z innymi tłuszczami zawierają więcej naturalnych związków odżywczych, takich jak lecytyna, witamina E i karoten oraz więcej niezbędnych kwasów tłuszczowych. Hitem ostatnich lat jest olej lniany ceniony jeszcze przez Hipokratesa. Jest szczególnie bogaty w kwasy omega 3 korzystnie wpływające na układ krążenia. Panie docenią jego rewelacyjne działanie na skórę, włosy i paznokcie. Wraca do łask olej rzepakowy tłoczony z nasion bezerukowych. Jest on bogaty w fitosterole. Doskonały do stosowania w czasie diet: dłużej utrzymuje uczucie sytości i zmniejsza apetyt. Olej słonecznikowy stanowi bogate źródło witaminy E. Polecany jest osobom z wysokim poziomem cholesterolu i problemami skórnymi. Szczególnie aromatyczny olej sezamowy na pewno wzbogaci wrażenia smakowe przy kolacji. Do tego zawiera lignany hamujące wchłanianie cholesterolu oraz witaminę E.
Oleje dziewicze najlepiej spożywać codziennie – jako dodatek do sałatek i surówek bądź jako okrasa do ugotowanych warzyw czy ziemniaków. Wtedy na efekty nie trzeba długo czekać. Pamiętajmy, że dobre zdrowie i atrakcyjny wygląd zależą w dużej mierze od tego, co znajdzie się na naszym stole.
Zdrowe naturalne oleje możesz kupić w sklepie internetowym producenta na stronie  www.agropharm.com.pl.

Konkurs! Konkurs! Konkurs!

Konkurs zakończony!

Zestawy olejów spożywczych wygrały:

1. Anna Dołenko, Pyskowice

2. Patrycja Celwicz, Dzierżoniów

3. Bernadeta Czarnecka, Gdańsk

4. Magdalena Muraszko, Warszawa

5. Urszula Guttmann, Katowice

6. Barbara Gancarz, Katowice

7. Halina Jaskot, Dębica

8. Dominika Mańka, Libąż

9. Danuta Katarzyńska, Łódź

10. Emilia Ziemińska, Kraków

Gratulujemy!