Jan Niezbędny - patyczki do szaszłyków, rurki do napojów fot. serwis prasowy

Wakacyjny relaks z Janem Niezbędnym

Lato to czas imprez na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Grille, pikniki, przyjęcia w ogrodzie – kto z nas nie lubi takiego relaksu?
/ 30.06.2011 08:55
Jan Niezbędny - patyczki do szaszłyków, rurki do napojów fot. serwis prasowy
Spotkanie z najbliższymi stanowi doskonałą okazję do wypróbowania nowych przysmaków, idealnych na lato: smakołyków z grilla, szaszłyków, koreczków czy też orzeźwiających drinków. Ważna jest także odpowiednia oprawa: pięknie podane potrawy i fantazyjnie udekorowane napoje smakują lepiej! Jak przygotować wakacyjne przyjęcie, by wspomnienia o nim towarzyszyły nam do późnej jesieni?

Grill to nie tylko kiełbaski czy piersi z kurczaka przyrządzane na ruszcie. Dużą popularnością cieszą się także szaszłyki, kolejny przysmak przygotowywany na powietrzu. Ich tradycyjna wersja zawiera mięso lub ryby, możemy jednak przyrządzić je na wegetariański sposób, używając różnego rodzaju warzyw i owoców, takich jak papryka czy ananas – wszystko zależy od naszej inwencji twórczej i, oczywiście, od preferencji naszych gości. Jan Niezbędny oferuje zarówno patyki do szaszłyków o standardowej długości jak i długie patyki, na których można zmieścić jak najwięcej smakowitych składników. Patyki pakowane są po 50 sztuk – ta liczba z pewnością wystarczy na niejeden grill.

Nieodłącznym elementem każdej letniej imprezy są przekąski, a zwłaszcza koreczki. Przy ich przyrządzaniu można wykorzystać niemalże każdy produkt znajdujący się w naszej lodówce – od owoców przez ser żółty po wędliny. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie, gdy odwiedzą nas niespodziewani goście. W ofercie Jana Niezbędnego znajdziemy wykałaczki gładkie pakowane po 100 sztuk oraz wykałaczki ozdobnie zakończone z jednej strony, które dodatkowo mogą stanowić element dekoracyjny. Pakowane są po 300 sztuk, co oznacza, że możemy przygotować wiele różnorodnych przysmaków.

Żadne letnie party nie może się obyć bez orzeźwiających, owocowych drinków. Pamiętajmy o ich odpowiednim podaniu, zgodnie z zasadą, że „jemy i pijemy” także oczami. Drinki najlepiej wyglądają w dużym kieliszku do koktajli. Nie zapomnijmy o lodzie, nieodłącznym składniku każdego letniego napoju. Jan Niezbędny ma dla nas kilka ciekawych propozycji – do drinków zamiast standardowych kostek lodu możemy dodać lód kruszony, który przygotujemy w specjalnych woreczkach. Zawiązywane i wyposażone w system „wstrząśnij i gotowe”, wymagają one od nas jedynie napełnienia wodą i włożenia do zamrażalnika. Już kilka godzin później możemy cieszyć się orzeźwiającym smakiem.

Inna propozycja Jana Niezbędnego to woreczki do lodu „patyczki”, idealne do schłodzenia napojów w butelkach i puszkach. Woreczki mają ciekawą konstrukcję: torebki nie trzeba zawiązywać po napełnieniu, wystarczy energicznie odwrócić ją do góry nogami.

Warto zwrócić uwagę także na słomki do napojów, które mogą się stać dodatkową ozdobą drinka – Jan Niezbędny oferuje słomki tradycyjne, kolorowe lub też grube, w modnym, czarnym kolorze. Jaki drink będzie idealny na letnią imprezę?

Lato to idealna pora, by wspólnie z najbliższymi zrelaksować się na łonie natury. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej, zbierając siły na zimę. Okazji do świętowania z rodziną i przyjaciółmi jest niezwykle dużo: urodziny, imieniny, rocznice – można wymieniać bez końca. Jednak imprezę można zorganizować również bez okazji; wystarczą przyjaciele, piękna pogoda, letnie smakołyki i oczywiście pomoc Jana Niezbędnego.