POLECAMY

Tacki do lodu

Każda z nas w kuchennej szufladzie na pewno ma zwykłą tackę do lodu. Dziś troszeczkę o niezwykłości takiej tacki.

Każda z nas w kuchennej szufladzie  na pewno ma zwykłą tackę do lodu. Dziś troszeczkę o niezwykłości takiej tacki. Przy pomocy tacki do lodu możesz zrobić porządek w swojej szufladzie z różnymi drobiazgami. W jednej przegródce tacki możesz umieścić pinezki, w drugiej szpileczki, a w kolejnej np. spinacze. To prosty sposób aby wprowadzić choć odrobinę ładu w twoim biurku.

Możesz ułatwić sobie życie i nie szukać codziennie śrubek i gwoździ w swoim warsztacie. Drobne przedmioty takie jak wkręciki, gwoździki i nity możesz umieścić w skrzynce na narzędzia, ale również dobrym pomysłem będzie schowanie ich do tacki na kostki lodu.

Tacki do lodu

Obiecałaś dziecku nowy zestaw malarski (pędzelki i paletę), ale przez roztargnienie kupiłaś tylko pędzelki. Co teraz? Jak wybrnąć z sytuacji? Jako paleta może posłużyć tacka do lodu. Jej przegródki znakomicie nadają się do mieszania niewielkich ilości farbek plakatowych lub wodnych.

Na dnie garnka zostało trochę rosołu. Za mało na jutrzejszy obiad, ale szkoda go wylać. Możesz zamrozić zupę w tacce do lodu. Będziesz miała kostki rosołowe na przyszłość.

Do potrawy potrzebujesz tylko pół selera, ale starłaś cały. Co zrobić z nadmiarem? Niewykorzystaną połowę zamroź w tacce do lodu z odrobiną wody. To samo możesz zrobić z cebulą, marchewką i innymi utartymi warzywami.

Jeśli zdarza ci się wyrzucać natkę pietruszki lub przyprawy np. bazylię z ogródka, zamroź je z odrobiną wody w tacce do lodu. Powstaną w ten sposób ziołowe kostki, które będzie łatwo dodawać do potraw.

Jeśli wypiłeś tylko pół butelki soku i wiesz, że nie spożyjesz reszty przez najbliższe dni - zamroź go w tacce na lód. Być może po kilku dniach zamarzysz o pysznym soku pomarańczowym.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)