Serek Milandia z Truskawkami – smak lata przez cały rok! fot. serwis prasowy

Serek Milandia z Truskawkami – smak lata przez cały rok!

Wyśmienite połączenie delikatnego serka z lekkim owocowym musem
/ 05.10.2010 16:24
Serek Milandia z Truskawkami – smak lata przez cały rok! fot. serwis prasowy
Jesienią lub zimą nasza dieta staje się znacznie uboższa i mniej urozmaicona. Brakuje nam przede wszystkim sezonowych owoców i warzyw. Wielu z nas przez cały ten czas z utęsknieniem czeka na lato, by móc do woli zajadać się choćby ulubionymi truskawkami. Takich właśnie wielbicieli letnich smaków ucieszy z pewnością Serek z Truskawkami marki Milandia – wyśmienite połączenie delikatnego serka z lekkim owocowym musem.

Truskawki są owocami wysoko cenionymi przez Polaków. Trudno się dziwić – wyjątkowy smak soczystych, przesyconych słońcem owoców jest właściwie nie do zastąpienia. Niestety, sezon truskawkowy trwa  w naszym kraju dość krótko – na ogół około miesiąca. Przez resztę roku musimy zadowalać się importowanymi owocami, które nie są ani tak smaczne, ani tak zdrowe jak te zakupione w sezonie. Serek z Truskawkami marki Milandii to dobry sposób, by cieszyć się smakiem ulubionych owoców nie tylko latem.

Serek zamiast słodyczy
Delikatnie słodki Serek z Truskawkami marki Milandia to doskonałe rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Szczególnie sprawdzi się w chwilach, gdy w ciągu dnia lub nawet późnym wieczorem dopada nas ochota na małe, słodkie „co nieco”. Wyjątkowy deser ma aksamitną konsystencję, dzięki której wręcz rozpływa się w ustach. Przykrywa go lekki, soczysty mus, który doskonale komponuje się ze śmietankowym smakiem serka, uzyskanym dzięki zastosowaniu w produkcji mleka najwyższej jakości. Po wymieszaniu stanowi doskonałą kompozycję smaku śmietanki i słodkich owoców. Dzięki tym walorom z pewnością pokocha go niejeden łakomczuch, na stałe umieszczając w swoim przekąskowym menu. Do smakołyku tego warto zachęcać przede wszystkim dzieci – lepiej, by sięgały po niego zamiast objadać się niezdrowymi słodyczami. Także dlatego, że Serek z Truskawkami marki Milandia to zdrowe źródło wapnia, niezbędnego do zrównoważonego rozwoju.

300 lat truskawek
Ludzie na całym świecie kochają truskawki już od trzech wieków. Datę można ustalić precyzyjnie, bowiem te pyszne owoce nie powstały naturalnie, lecz są dziełem człowieka. Zostały stworzone w 1712 roku jako krzyżówka dwóch odmian poziomek. Dlatego też biolodzy klasyfikują truskawkę jako rodzaj poziomki, mimo że potocznie traktujemy te dwie rośliny jako zupełnie różne gatunki. Inne nazwy truskawki to poziomka ananasowa lub poziomka wielkoowocowa.

Warto wiedzieć, że truskawki nie tylko są smaczne, ale i zdrowe. Zawierają duże ilości fosforu (odpowiedzialny za budowę kości i zębów), żelaza (zapobiega anemii i wspomaga wytwarzanie krwi) i witamin A, B1, B2 i C (nawet więcej niż cytryny i grejpfruty!). Te substancje są niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu. Dojrzałe owoce są ponadto bogatym źródłem bromeliny – enzymu odpowiedzialnego za trawienie. Z uwagi na wysoką zawartość żelaza są zalecane przede wszystkim kobietom.

Serek Milandia z Truskawkami

Producent: SML „Ostrołęka”
Waga: 150 g,
Cena: ok. 1,80 zł.
Tagi: ser, Milandia