Ser z kwasami omega fot. serwis prasowy

Ser Pro-zdrowotny Omega 3 i 6

Ser z kwasami omega – dla twojego zdrowia
/ 03.11.2010 08:09
Ser z kwasami omega fot. serwis prasowy
Ser żółty, uwielbiany przez smakoszy na całym świecie, nie ma opinii najzdrowszego produktu. Całkiem niesłusznie! Ten przebogaty w białko produkt dostępny jest dziś również w wersji z dodatkowym odżywczym akcentem – niezbędnymi dla zdrowia kwasami nienasyconymi omega 3 i 6. Włączyć go do naszej codziennej diety możemy dzięki SML "Ostrołęka", która wprowadziła na rynek pierwszy w Polsce Ser Pro-zdrowotny.

Żółty ser jest bardzo popularną pozycją w jadłospisie Polaków. Uwielbiamy go za bogactwo smaku, topliwą konsystencję oraz związany z tymi cechami przeogromny potencjał kulinarny. Panuje jednak opinia, że ten rodzaj nabiału nie należy do najzdrowszych, ze względu na wysoką zawartość tłuszczu oraz wysoką kaloryczność. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet najzwyklejszy żółty ser ma bardzo wiele walorów zdrowotnych – np. bogactwo białka, wapnia oraz cennych dla zdrowia minerałów. Niespodzianką dla dbających o zdrowie miłośników tego smakołyku jest Żółty Ser Pro-zdrowotny SML "Ostrołęka", bogaty w odpowiednio skomponowane kwasy nienasycone omega 3 i 6 – substancje, które powinny znaleźć się w każdej zbilansowanej diecie.

Pierwszy Ser Pro-zdrowotny
Ser Pro-zdrowotny Omega 3&6 SML "Ostrołęka" to wysokiej jakości żółty ser typu szwajcarskiego. Ten rodzaj sera charakteryzuje się jednolitą masą z dziurkami wielkości oliwek. Wytwarzany jest z najlepszego mleka, pochodzącego z najczystszych terenów Polski, czemu zawdzięcza wyśmienity smak. Ser ten ma jednak dużą przewagę nad innymi żółtymi serami dostępnymi na naszym rynku – dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wzbogacany jest bowiem o nienasycone kwasy omega 3 i 6, pochodzące z lnu. Co więcej – zawarte są w nim w odpowiednio dopracowanej, idealnej dla zdrowia proporcji. Jest to zaleta, która przemawia za tym, by na stałe umieścić go w naszej codziennej diecie.

Omega 3 i 6

Kwasy nienasycone omega 3 i 6 są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Organizm człowieka jednak nie wytwarza ich sam, muszą więc być dostarczone wraz z pożywieniem. Stąd też wzięła się ich nazwa – „niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe”. Współczesne badania naukowe dostarczają nam coraz więcej danych na temat ich dobroczynnego działania. Przede wszystkim – wspomagają pracę mózgu i układu nerwowego oraz usprawniają pracę układu krążenia, przyczyniając się do zapobiegania chorobom takim jak miażdżyca czy nadciśnienie. Niezbędne są również w procesie wzrostu oraz rozwoju młodego człowieka.

Zdrowy ser pod ręką

Ser Pro-zdrowotny SML "Ostrołęka" dostępny jest zarówno na wagę, jak i w formie plastrowanej, w funkcjonalnym opakowaniu typu „otwórz – zamknij”. Ser Pro-zdrowotny sprawdzi się doskonale we wszystkich sytuacjach, w których dotąd używaliśmy zwykłego sera – nie tylko jako dodatek do kanapek, lecz również we wszelkiego rodzaju potrawach takich jak zapiekanki, sosy serowe, a nawet tak lubiana przez Polaków pizza. Jego wykwintny smak w każdym z tych przypadków będzie ucztą dla podniebienia – zarówno w codziennym posiłku, jak i podczas koneserskiej degustacji.

Ser Pro-zdrowotny Omega 3 i 6
Producent: SML "Ostrołęka"
Waga: opakowania 150g (lub dowolna ilość na wagę).
Cena: ok. 29 zł/kg
Tagi: ser, Milandia