Nowości w ofercie Hortex Stimeria

Hoterx Stimeria - Szpinakowe penne z suszonymi pomidorami i Ragout z kurczakiem fot. serwis prasowy
Szpinakowe penne z suszonymi pomidorami i Ragout z kurczakiem
/ 30.09.2011 06:22
Hoterx Stimeria - Szpinakowe penne z suszonymi pomidorami i Ragout z kurczakiem fot. serwis prasowy
Z myślą o wielbicielach kuchni śródziemnomorskiej przygotowaliśmy zainspirowane pełną smaków i aromatów tradycją kulinarną Włoch Szpinakowe Penne Hortex Stimeria, natomiast dla zwolenników kuchni francuskiej mamy Ragout z kurczakiem Hortex Stimeria.

Hortex Stimeria to najlepsze warzywa, które z pasją połączyliśmy w pyszne kompozycje i umieściliśmy w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu, które działa jak garnek do gotowania na parze. Po włożeniu do mikrofalówki, pod wpływem ciepła wewnątrz opakowania wytwarza się para, która gotuje warzywa dzięki zintegrowanym w folii zaworkom. Nowatorska technologia  gwarantuje zachowanie naturalnego smaku i wartości odżywczych.

Hortex Stimeria RAGOUT Z KURCZAKIEM
To wysmakowane połączenie starannie dobranych warzyw: podsmażanych ćwiartek ziemniaków ze skórką, żółtej marchwi, fasoli i chrupiącego kalafiora z pysznym kurczakiem oraz aromatycznym sosem beszamelowym.
Sugerowana cena na półce sklepowej opakowanie 275gr – 4,99pln

Hortex Stimeria SZPINAKOWE PENNE Z SUSZONYMI POMIDORAMI

Klasyczna kompozycja pełna harmonijnych smaków i aromatów. Szpinak w sosie serowym połączyliśmy z makaronem penne oraz aromatyczną cebulką i suszonymi pomidorami.

Sugerowana cena na półce sklepowej opakowanie 300gr – 4,99pln

Ciekawostki

Ragout to danie wywodzące się z kuchni francuskiej. Jego nazwa pochodzi od słowa ragouter oznaczającego "ożywić apetyt”. Zazwyczaj głównym składnikiem potrawy są warzywa i mięso duszone na patelni w gęstym sosie z przyprawami. Cechą charakterystyczną ragout jest to, że gotuje się bardzo powoli na małym ogniu. Powolne gotowanie pozwala smakom uwalniać się z czasem, sprawiając, że są znacznie bogatsze. Wielu historycznych kucharzy przygotowywało ragoût nad ogniem - dusili je przez cały dzień dodając po kolei składniki i doprawiając do smaku.

Makaron - do XVI wieku we Włoszech był uważany za jedzenie egzotyczne, zarezerwowane tylko dla wyższych sfer. Ze względu wysokie koszty sprowadzania właściwej pszenicy; spory nakład pracy potrzebny do jego zrobienia; dość precyzyjnie określone warunki pogodowe, w których mógł „schnąć” i być przechowywany. W późniejszych wiekach stał się potrawą narodową Włochów. Centrum produkcji makaronu stały się miejscowości na wybrzeżu  Włoch, gdyż do pobliskich portów wygodnie było sprowadzać odpowiednią  pszenicę. Dodatkowo ciepła bryza znad morza delikatnie owiewająca ląd stwarzała idealne warunki do jego suszenia. Dziś nikt nie wyobraża sobie kuchni włoskiej bez makaronu.

Redakcja poleca

REKLAMA