Wielkanoc pełna kulinarnych tradycji
Wielkanocne menu obfituje w wiele pyszności. Począwszy od słodkich babek i mazurków, poprzez apetyczne mięsne pieczenie, pasztety, potrawy z jajek, skończywszy na tak nieodzownych potrawach jak żurek i barszcz biały. Wielu z nas zastanawia się nad tym, jaka jest różnica pomiędzy tymi zupami. Na pierwszy rzut oka żadna – obie podawane są z tymi samymi dodatkami, mają podobny wygląd, ale smakują inaczej. Różnica tkwi w zakwasie. Barszcz biały jest mniej kwaśny i bardziej aromatyczny, ponieważ gotuje się go na zakwasie z mąki pszennej oraz wywarze z wędzonki, a żurek - na zakwasie z mąki żytniej, której zawdzięcza swój kwaskowaty smak. Przygotowanie zakwasu do obu zup należy rozpocząć na wiele dni przed świętami. To czasochłonny proces, który niestety nie zawsze kończy się sukcesem. Trudność wielu osobom sprawia także dobór odpowiedniego bukietu przypraw. Z pomocą nadchodzi Knorr, oferując tradycyjne, wielkanocne zupy w 3 smacznych odsłonach.
Tradycyjna lub fantazyjna!
Barszcz biały Knorr to pozycja obowiązkowa dla tych, którym zależy na tradycyjnym smaku. Wystarczy odrobina śmietany, biała kiełbasa, jajko i chrzan, by przygotować zupę jak u mamy.
Dla tych, którzy lubią zaskakiwać bliskich oryginalnym smakiem, Knorr przygotował do wyboru Żurek z wędzonką, kuszący aromatem wędzonego boczku, oraz wyraźniejszy w smaku Żurek z chrzanem i czosnkiem.
Z tyłu każdego opakowania znajdziesz przepis i listę pasujących do zupy dodatków. Z tą małą pomocą eksperta z pewnością przygotujesz dania, które bez tremy możesz podać na stół. Zasmakują nawet najbardziej wymagającym gościom.
1
z
2
fot. serwis prasowy
Knorr Żurek z chrzanem i czosnkiem
2
z
2
fot. serwis prasowy
Knorr Żurek z wędzonką