Firma HELIO wprowadza na rynek nową odsłonę Masy makowej z bakaliami i miodem o gramaturze 340g. Stworzona zgodnie z tradycyjną recepturą, swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko najlepszemu gatunkowi maku, ale również bakaliom, rodzynkom, skórce pomarańczowej i miodowi pszczelemu, dzięki którym nowość HELIO dorównuje wyrobom najlepszych gospodyń domowych. Masa makowa HELIO ma odpowiednio gęstą konsystencję i charakteryzuje się intensywnym smakiem oraz aromatem.
Masa makowa jest składnikiem wielu tradycyjnych dań na stole wigilijnym i bożonarodzeniowym. Dodajemy ją nie tylko do makowca, czy babki z makiem, ale również do kutii i tradycyjnych klusek z makiem, których na świątecznym stole nie może po prostu zabraknąć. Masa makowa z bakaliami i miodem HELIO pozwoli skrócić czas przygotowania potrawy - wystarczy otworzyć puszkę i przełożyć masę makową do klusek bądź wcześniej przygotowanego ciasta i upiec.
Masa makowa HELIO nadaje się również do bezpośredniego spożycia, nie wymaga mielenia ani stosowania dodatkowych składników.
Nowa wielkość opakowania zawierająca 340g masy jest bardzo wygodna dla pań, które przygotowują święta dla mniejszej ilości osób. Niebieska puszka z chatką, a także babunią prezentującą smakowicie wyglądający makowiec, łatwo zostanie rozpoznana na sklepowych półkach. Otwarcie typu easy-open, ułatwia dostanie się do produktu oraz nie wymaga użycia otwieracza.
Makowa mapa Polski
Tradycyjne stoły wigilijne różnią się od siebie w zależności od regionu Polski. Każdy z nich wyróżnia się poprzez oparcie świątecznej kolacji na odmiennych potrawach. Dotyczy to również dań przygotowywanych na bazie maku.
Śląsk specjalizuje się w makówkach, czyli deserze wigilijnym przygotowywanym z maku, sucharów bądź chałki oraz wody.
Na Podkarpaciu i Podlasiu tradycyjnie serwuje się kutię, która przybyła do Polski zza wschodniej granicy.
W lubelskim na stole wigilijnym nie powinno zabraknąć strucli makowej.
Mazowsze specjalizuje się natomiast w kluskach z makiem, gdzie oprócz klusek i maku pełno jest bakalii i miodu.
W regionie rzeszowskim królują kutia oraz kluski z makiem i miodem.
Suwalszczyzna zaś wyróżnia się innym makowym deserem - tak zwanym mrowiskiem, czyli kruchym ciastem ułożonym w kopiec, polanym miodem i przyprawionym makiem i bakaliami.
Na tradycyjnym świątecznym stole w całej Polsce nie może zabraknąć również słodkości, strucli z makiem, makowca i kruchalców zwanych również łamańcami, czyli kruchych ciasteczek podawanych z mieszaniną maku, miodu i bakalii.