Aromatyczne grillowanie z Appetitą

Przyprawy Appetita z linii Smaczne grillowanie umożliwią szybkie przyrządzenie smakołyków z rusztu
/ 27.06.2011 11:09
Ogromną zaletą potraw z grilla jest prostota ich przygotowania. Wystarczy ciekawy pomysł na oryginalne danie i mieszanki przyprawowe Appetita z linii Smaczne grillowanie, które ułatwią przyrządzenie każdej potrawy, bez potrzeby odmierzania poszczególnych składników. Stanowią kompozycje starannie dobranych ziół i przypraw, znakomicie podkreślających smak różnych rodzajów mięs, a także ryb i warzyw.

Amatorzy grillowania mogą wybierać spośród: Przyprawy do grilla klasycznej, Przyprawy do grilla pikantnej, Przyprawy do karkówki, Przyprawy do kurczaka z grilla 
z kolendrą i kminkiem oraz Przyprawy do szaszłyka z gałką muszkatołową 
i majerankiem. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wybór najbardziej popularnych: Przyprawy do grilla klasyczną, Przyprawę do kurczaka z grilla oraz Przyprawy do karkówki w 100-gramowych tubach. Aluminiowe tuby są nie tylko wygodne w użyciu, ale pozwalają na długo zachować walory smakowe mieszanek.

Na ten sezon grillowy Appetita przygotowała promocję konsumencką. Żeby wziąć w niej udział, wystarczy kupić trzy dowolne opakowania przypraw z linii Smaczne grillowanie Appetita, a za zakup konsument otrzyma drewnianą łopatkę kuchenną gratis.

Zwyczaj grillowania narodził się w USA w połowie zeszłego wieku. W latach 80. XX wieku Amerykanin, Georg Stephen wymyślił mały przenośny metalowy grill. Od tego czasu „barbecue” stało się jedną z najpopularniejszych rozrywek na świeżym powietrzu.

Czy wiesz, że…
Alternatywną, używaną na całym świecie nazwą grillowania jest „barbecue”. Słowo to wywodzi się z języka Indian, którzy już ponad 500 lat temu piekli mięso nad ogniem, na kratce zwanej przez nich „barbacoa”. Dodawali mu smaku przyprawami, które dzisiaj wchodzą w skład mieszanek do potraw z grilla Appetita: pieprzem i papryką.

Rożen jest z kolei wynalazkiem kultury indoeuropejskiej. To jeden z najstarszych znanych nam sposobów przygotowywania mięsa. Stosowano go powszechnie już 500 lat przed Chrystusem! Na rożnie przygotowywano mięsiwa w średniowiecznych zamkach (ustawiano go wówczas nad ogromnymi kuchennymi paleniskami) i podczas Wypraw Krzyżowych, przy ogniskach. Nasi przodkowie odkryli, że potrawy z rożna będą smakowały lepiej, jeśli doprawi się je czosnkiem i cebulą. Te składniki również można znaleźć w mieszankach Appetita z linii Smaczne grillowanie.

Przyprawy w torebkach 20 g:
Appetita Przyprawa do grilla pikantna cena: 1,30 zł
Appetita Przyprawa do grilla klasyczna cena: 1,30 zł
Appetita Przyprawa do szaszłyka cena: 1,30 zł
Appetita Przyprawa do karkówki cena: 1,30 zł
Appetita przyprawa do kurczaka z grilla cena: 1,30 zł

Przyprawy w tubach 100g:
Appetita Przyprawa do kurczaka z grilla cena: 4,50 zł
Appetita Przyprawa do grilla klasyczna cena: 4,50 zł
Appetita Przyprawa do karkówki cena: 4,50 zł