POLECAMY

Warto być SMART rodziną! Picie 100% soków i jedzenie musów nagrodziliśmy tabletem!

Zobacz, kto wygrał nasz konkurs i otrzymał tytuł SMART rodziny!
Warto być SMART rodziną! Picie 100% soków i jedzenie musów nagrodziliśmy tabletem! fot. Archiwum prywatne

Niedawno w naszym serwisie odbył się konkurs, w którym do wygrania było mnóstwo atrakcyjnych nagród. Między innymi tablet z systemem iOS Wystarczyło zrobić zdjęcie i napisać, dlaczego twoja rodzina jest SMART! Kto najlepiej opisał i pokazał swoją SMART rodzinę?

Kim jest SMART rodzina?

SMART rodzina to rodzina XXI wieku, która jest aktywna, kocha sport i zbilansowane odżywianie. Do tego wie, że prawidłowa dieta oparta jest na minimum 400g warzyw i owoców dziennie spożywanych w 5 porcjach. Nasza SMART rodzina wie, że jedną z tych porcji może z powodzeniem zastąpić szklanka (250ml) 100% soku lub saszetką (100 g) musu owocowo-warzywnego. SMART rodzina korzysta z nowinek technologicznych, by oszczędzić czas na pracę oraz zajmowanie się domem i móc go poświęcić na wspólne aktywności i spędzanie czasu w gronie najbliższych.

Co je SMART rodzina?

Jeśli chcesz, by twoja rodzina była  pełna sił, powinnaś pamiętać o doborze niezbędnych substancji odżywczych, minerałów i witamin. Zbilansowana dieta, to nie puste kalorie, lecz prawdziwy zastrzyk energii dla naszego organizmu. Co w takim razie jeść? Przede wszystkim pamiętaj o spożyciu owoców i warzyw, które są bogatym źródłem witamin, błonnika, soli mineralnych i karotenoidów.
 

Dietę możemy wzbogacić na wiele różnych sposobów. Jednym z nich może być dodanie szklanki 100% soku owocowego lub warzywnego do wybranego posiłku: śniadania lub obiadu. Tą drogą uzupełnimy niezbędną porcję witamin i składników odżywczych. Jak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia codziennie powinniśmy spożywać minimum 400 gram warzyw i owoców w 5 porcjach, a jedną z nich możemy zastąpić szklanką 100% soku lub saszetką musu owocowo-warzywnego. Nie zawierają dodanych substancji słodzących, konserwantów czy barwników. Ich wartość odżywcza jest praktycznie taka sama jak owoców i warzyw, z których zostały wyprodukowane, a są przy tym wygodnie podane.
- mówi Zuzanna Antecka, dietetyczka i ekspertka kampanii "Soki i musy – witaminy w SMART formie"

 

Kto wygrał konkurs?

Nagrodę główną, czyli tytuł SMART rodziny oraz tablet o wartości 3300 zł wygrała Pani Sylwia S. z Otwocka. GRATULACJE! Jak opisała swoją SMART rodzinę i jakie zdjęcie nam przysłała? Zobaczcie same.

Co to znaczy być SMART? To przede wszystkim bycie aktywnym fizycznie i odżywanie się zdrowo. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że nasza rodzina jest SMART. Codzienne spacery i weekendowe wyprawy rowerowe – to jest to co kochamy najbardziej! Oprócz tego, że jesteśmy bardzo aktywni to jemy dobrze zbilansowana dietę. Wyznajemy zasadę, że im bardziej kolorowo na talerzu tym pyszniej i zdrowiej. Uwielbiamy zupy warzywne, sałatki, domowe sorbety i koktajle owocowe. A jak namówić dziecko na zjedzenie na przykład pietruszki czy szpinaku? To proste! Wystarczy przyrządzić pyszny mus owocowo-warzywny! Połączenie banana, kiwi, pietruszki i szpinaku zasmakuje nawet największemu niejadkowi. Taki mus to nie tylko pyszny smak, ale też bogactwo witamin, które są niezbędne dla każdego organizmu. Uwierzcie – nie ma nic lepszego niż dobra dieta i duża dawka aktywności fizycznej. To gwarancja zdrowia i szczęścia dla całej rodziny :)
- Pani Sylwia S. z Otwocka

fot. Pani Sylwia S.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)