POLECAMY

Long Drink Sweet Dream

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek przekładając plastrami ogórka. Wódkę i sok ze świeżej cytryny i sok ananasowy...

Składniki
20 ml Żołądkowa Gorzka tradycyjna
10 ml świeżego soku z cytryny
40 ml sok ananasowy
Sprite lub 7up
Plastry świeżego ogórka

Sposób przygotowania
Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek przekładając plastrami ogórka. Wódkę i sok ze świeżej cytryny i sok ananasowy wlej do shaker’a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dopełnij Spritem lub 7-up.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10 lat temu
bardzo dobry drink orzeźwiający i smaczny nie przepadam za gorzką żołądkową ale w tym drinku niewiele ją czuć proste składniki i tanie polecam:)
/9 lat temu
Ja właśnie będę próbowała...ale czy takie tanie składniki...tego bym nie powiedziała...
/10 lat temu
Bardzo dobry drink. Osobiście chciałem polecić Mojito. Prawdopodobnie nie ma niczego lepszego, bardziej orzeźwiającego na gorące letnie noce:). To samo tyczy się klubowych imprez czy nocnych eskapad. Poniżej zamieściłem najlepszy przepis z możliwych, oparty na oryginalnych proporcjach i nazwach składników. Składniki: 1. Rum Bacardi (40 ml) 2. Woda Sodowa (Gazowana) (120 ml) 3. 5-8 Listków Mięty (Może być pieprzowa) 4. Ćwiartka Limonki (Może być pocięta na kilka mniejszych kawałków) 5. Cukier Trzcinowy (1 czubata łyżeczka) Pół limonki dzielimy na 4 częsci, wrzucamy do szklanki. 5-6 listków mięty (syrop zamiast świeżej odpada) wrzucamy do szklanki typu highball. Następnie dorzucamy ćwiartkę limonki. Całość ugniatamy muddlerem lub czymkolwiek innym co się może nadać do ugniecenia w/w produktów. Wsypujemy 1 czubatą łyżeczkę cukru trzcinowego. Następnie kruszymy 4 duże kostki lodu (jeżeli nie posiadamy kruszarki można wrzucić je do celofanowej torebki i potraktować tłuczkiem do mięsa) i wsypujemy je do szklanki. Kolejny krokiem jest dodanie 40 ml białego rumu Bacardi. Całość dopełniamy 120 ml wody sodową. Ważne jest by mojito wymieszać, jako że po ugnieceniu limonka trzyma się dna, co nie wygląda zbyt efektownie. Mojito powinno pić się przez słomkę, z uwagi na drobinki cukru na dnie. Smacznego:) Pozdrawiam.