Podróże kulinarne Roberta Makłowicza

Największy showman wśród kucharzy, największy kucharz wśród showmanów Robert Makłowicz zaprasza na niezwykłą wyprawę!
/ 29.05.2006 15:43
Cykl „Podróże kulinarne” emitowany jest na antenie TVP2 od 1998 roku. Dotychczas powstało ponad 170 odcinków programu, cieszącego się szczególną i niesłabnącą popularnością wśród widzów. Teraz niezwykłe kulinarne podróże i wyjątkowe przepisy zostały wydane przez Warner Home Video na DVD! To nie lada gratka dla wielbicieli Makłowicza oraz dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować swych sił w kuchni.

Warner Bros Poland, Telewizja Polska S.A. Program 2, PROMISS Ewa Wachowicz oraz Robert Makłowicz prezentują Państwu serię wydawniczą „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. Seria ta obejmuje tematycznie zestawione odcinki znanego programu telewizyjnego TVP2, po raz pierwszy dostępne na DVD! Składa się ona z 6 indywidualnych kompilacji (na każdej 5-6 odcinków popularnego programu kulinarnego). Planowane są następujące wydania:
- „Smak Wenecji i Bolonii” oraz „Smak Andaluzji i corridy”;
- „Smaki sentymentalne” oraz „Smaki kresowe”;
- „Smak Bożego Narodzenia” oraz „Pakiet kolekcjonerski”;

Na początek do Hiszpanii i Włoch
Słoneczna Italia.
Gwar na Placu Św. Marka, intensywny błękit nieba, majestatyczna parada gondoli... Nie, nie, to nie ta wycieczka! Scusa, scusa! Smaczna Italia! Gwar wokół rondla pełnego risotto z cukinią, soczysty karmin sosu pomidorowego i smakowite szynki rodem z parmeńskiej wędliniarni... Zapraszamy na blisko dwie i pół godziny uczty... nie tylko dla oczu. Najbardziej apetyczny program TVP nareszcie w Państwa rękach! Buon appetito!
Corrida. Tłumy na trybunach, torreadorzy i ich widowiskowe potyczki z bykami... Jednak my, „torreadorzy smaku” wolimy kulinarne zmagania z kurczakiem w sherry, królikiem w czerwonym winie i ośmiornicami w sałatce. Nie stronimy również od soczewicy po kastylijsku czy fasolki po riojańsku, a po skończonej „walce”, obowiązkowo flan pomarańczowy. EBuen provecho!

Każde wydanie DVD obejmuje ponad 150 minut kulinarnych opowieści i eksperymentowania z kuchnią Południa Europy. W dodatkach specjalnych znajdują się przepisy prezentowane w zawartych na płycie odcinkach i interaktywna książka kucharska.

„Podróże Kulinarne Roberta Makłowicza - Smak Wenecji i Bolonii”, Warner Home Video, 2006
„Podróże Kulinarne Roberta Makłowicza - Smak Andaluzji i corridy”, Warner Home Video, 2006

Konkurs! Konkurs! Konkurs!
Dla naszych Internautów mamy 3 dwupłytowe zestawy „Podróży Roberta Makłowicza”. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Kim z wykształcenia jest Robert Makłowicz?

E-maile z odpowiedziami, zatytułowane „podroze kulinarne”, prosimy nadsyłać pod adresem konkurs@polki.pl
Nie zapomnijcie podać własnych danych adresowych!

Uwaga, uwaga, uwaga!
Konkurs zakończony!


Nagrody otrzymują:

1. Agata Kociszewska, Gliwice

2. Maria Woźnica, Radzionków

3. Dobrawa Maliszewska, Zalesie