Dzień Kobiet w Limoni

Aby uczcić ten dzień w szczególny sposób należy odwiedzić lodziarnię i restaurację Limoni w Warszawie na Nowym Świecie 52
/ 09.03.2012 10:22
Dzień Kobiet obchodzony jest na świecie od 1909 roku. Już zatem od ponad 100 lat urok i wdzięk płci pięknej jest szczególnie doceniany i dzieje się to zawsze w dniu 8 marca. 
I dzisiaj także kobiety będą czuły się wyjątkowo za sprawą ich mężów, narzeczonych i przyjaciół. Aby uczcić ten dzień w szczególny sposób należy odwiedzić lodziarnię i restaurację Limoni w Warszawie na Nowym Świecie 52. Tam wszystkie Panie poczują, że dzisiaj jest ich święto.

Zadaniem Panów w Dniu Kobiet jest otoczenie ich kobiet szczególną atmosferą miłości i głębokiego uczucia. Romantyczna kolacja w restauracji Limoni z pewnością pozwoli stworzyć taki klimat. Włoskie przysmaki będą dla Pań największym prezentem. Nazwa Limoni kojarzy się wielu Paniom z wyjątkową atmosferą, miłością, zauroczeniem lub pierwszą randką przy pysznym pucharze lodowym lub świeżej aromatycznej paście.
Pamiętajmy, że Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w 29 krajach na całych świecie, w tym także w Polsce. Restauracja Limoni uczestniczy także w tym święcie i mając na uwadze potrzeby swoich Klientów, w szczególności Pań, przygotowała szeroką ofertę włoskich potraw. Wśród nich Panie i Panowie znajdą zupę minestrone, tortellini w rosole, tortellini na maśle z szałwią, tagiatelle al pomodoro, lasagne, taglilioni al pesto, piadine oraz włoskie sery i wędliny – te docierają na Nowy Świat 52, gdzie mieści się restauracja Limoni, prosto od włoskich producentów. Dla amatorów sałat kelnerzy Limoni zaoferują między innymi sałate Classica, Bona Sforza, Bunga Bunga, Veneziana oraz Calabrese. Dzień Kobiet obchodzony harmonijnie z aromatem suszonych pomidorów, świeżych oliwek, mozarelli, szynki parmeńskiej oraz parmezanu z pewnością dodadzą promieni południowego słońca Italii każdej Pani.

Panowie, zapraszając swoje Panie do Limoni bądźcie przygotowani na szeroki wybór wina podkreślającego smak potraw. Na Klientów restauracji Limoni czeka szeroki wybór win musujących (np. Brut Valmarone, Lambrusco, Prosecco oraz Fragolino Rosso), win białych (np. Sauvignon Ca`Stella, Pinot Grigio Ca`Stella oraz Fiano Sannio), win różowych (np. Rosato Salmace Salento oraz Moscato Rosa) oraz win czerwonych (np. Rosso Piceno Solagna, Chianti, Merlot oraz Refosco).

Włochy słyną z popołudniowych aperitifów - na Nowym Świecie 52 na Klientów czeka słynny Spritz, Bicicletta lub Rossini. Limoni to zatem miejsce dla amatorów Gingerino, Crodino oraz Sanbitter.

Restauracja i lodziarnia Limoni jest już utożsamiana przez mieszkańców Warszawy z miejscem, w którym oprócz prawdziwych, robionych według ściśle przestrzeganych włoskich receptur dań można miło spędzić czas, delektując się włoskimi deserami, w tym przede wszystkim już znanymi z wybornego smaku oraz kremowej konsystencji, lodami. Klienci Limoni mają do wyboru kilkadziesiąt smaków lodów - oprócz klasycznych takich jak waniliowy, czekoladowy, truskawkowy, straciatella czy malaga Limoni oferuje także unikatowe w całej stolicy smaki lodów buraczanych, amarena, marcepanowych, kasztanowych, orzeszków pini, parmezanowych, łososiowych, paprykowych, koperkowych oraz prawie dwadzieścia smaków sorbetów.

Dzień Kobiet to dzień wyjątkowy dla każdej Pani, niech i tym razem to będzie także dzień wielkiej uczty włoskich smaków oraz wyjątkowej atmosfery jaką tworzy obsługa restauracji Limoni.

Zapraszamy serdecznie na Nowy Świat 52 w Warszawie.

Giacomo Canteri