Dom Restauracyjny Krokodyl Magdy Gessler

Dom Restauracyjny Krokodyl otwiera swe podwoje dla wszystkich odwiedzających warszawską Starówkę
/ 16.03.2012 06:19
Znany z wyjątkowych wydarzeń – bankietów, wesel czy konferencji biznesowych lokal Magdy Gessler zmienia oblicze. Poza imprezami zamkniętymi, będzie dostępny na co dzień – dla Warszawiaków i turystów spacerujących po Starym Mieście.

Budząc Krokodyla z zimowego snu, niemal trzy lata temu, pragnęłam, aby było to miejsce pełne radości i hucznych zabaw, idealne na wspaniałe rodzinne przyjęcia. Tak też się stało. Teraz chciałabym, aby restauracja tętniła życiem na co dzień. Każdy, kto zechce spędzić niezapomniane chwile w sercu Starego Miasta, będzie mógł odwiedzić Krokodyla. – mówi Magda Gessler, znana warszawska restauratorka.

Dom Restauracyjny Krokodyl nie zmieni znacząco swego niepowtarzalnego, docenianego przez gości charakteru. Nadal będzie przyciągać imponującymi wnętrzami sal zachowanych w klasycznej, renesansowej konwencji. Subtelne zmiany w aranżacji, pozwolą na przemianę miejsca w otwartą każdego dnia i wygodną restaurację.

Menu, dotychczas dostosowane do indywidualnych zamówień klientów, teraz będzie oparte na kuchni polskiej. W „Krokodylu” spróbujemy tradycyjnego śledzika pod pierzynką, domowego pasztetu czy marynowanej wątróbki w gorczycy podanej na prażonych jabłkach z cebulką. Wśród dań głównych będą królować zrazy po warszawsku z kaszą, polędwiczki wieprzowe faszerowane śliwkami oraz kurcze faszerowane chałką i wątróbką. Do tego wspaniałe tradycyjne zupy i ciekawe zielone sałaty. Klimat i menu „Krokodyla” gwarantują niepowtarzalne chwile w niepowtarzalnym miejscu - dla wszystkich, którzy doceniają rytm serca Starego Miasta.

***
Dom Restauracyjny Krokodyl to najpiękniejsze sale w Warszawie położone w trzech zabytkowych kamienicach: Wójtowskiej, Wilczkowskiej i Klucznikowskiej.

Sala pod Arkadami jest podzielona filarami. W jej środkowej części znajduje się tynkowany kominek. Zdobią ją osiemnastowieczne żyrandole i kinkiety oraz dekorowane kremowymi zasłonami okna. Na każdej z nich widnieją scenki rodzajowe, które są repliką ręcznie malowanych płócien Pierra Frey’a. Obok tradycyjnych wzorów na tkaninach pojawiają się m.in. rysunki postaci z bajek La Fontaine’a,. Sala Kominkowa utrzymana w stylu renesansowym zwraca uwagę pięknym belkowym sufitem i stylowym kominkiem. Okna wychodzące na Rynek Starego Miasta zdobią fioletowe zasłony z naturalnego jedwabiu.

Lokal dysponuje powierzchnią 240 metrów kwadratowych, na których może swobodnie pomieścić ok. 250 osób.

Redakcja poleca

REKLAMA