Jak brzmi aktualna klauzula zamieszczana w CV? Zobacz wzór po polsku i po angielsku!

W wielu firmach rekruterzy sprawdzają, czy w CV jest zawarta klauzula, jeszcze zanim zwrócą uwagę na kwalifikacje kandydata!
Jak brzmi aktualna klauzula zamieszczana w CV? Zobacz wzór po polsku i po angielsku! fot. Fotolia

Stworzyłaś już perfekcyjne CV, które zaprezentuje pracodawcy osobę, która w pełni spełnia jego wymagania i może być idealnym pracownikiem? Świetnie! Przy każdym CV trzeba jednak umieścić specjalną klauzulę. Bez niej dokument może zostać odrzucony.

Po co umieszczać w CV klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych?

Klauzula dopisywana w stopce CV umożliwia osobie zajmującej się rekrutacją przetwarzanie danych zamieszczonych w dokumencie. W wielu firmach rekruterzy sprawdzają, czy w CV jest zawarta klauzula, jeszcze zanim zaczną sprawdzać pozostałe informacje na temat potencjalnego kandydata. Nawet najatrakcyjniejsze Curriculum Vitae zostanie więc odrzucone, jeśli zabraknie w nim wzmianki o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

Warto zaznaczyć, że klauzula zawarta w CV to wymóg polskiego prawa. Jeśli więc aplikujesz do pracy za granicą, najpierw upewnij się, czy jest ona wymagana w danym kraju. Jeśli będziesz wykonywać pracę w Polsce, ale firma wymaga CV w języku obcym, np. angielskim, przetłumacz również klauzulę.

Jak stworzyć idealne CV?

Gdzie umieścić klauzulę w CV?

Klauzula CV musi być umieszczona w widocznym miejscu, tak żeby rekrutujący mógł ją zauważyć na pierwszy rzut oka. Zwyczajowo dodaje się ją na dole, w stopce dokumentu.

Zmiany w kodeksie pracy 2017

       

Aktualny wzór klauzuli po polsku i po angielsku

Klauzula CV jakiś czas temu uległa zmianie - zmienił się numer ustawy, która jest przywoływana. Warto zwrócić na to uwagę! Oto aktualna klauzula CV w języku polskim:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz selekcji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

       

Oto klauzula CV w języku angielskim:

I hereby give consent for my personal data included in my application to be processed for the purposes of the recruitment process under the Personal Data Protection Act as of 29 August 1997, consolidated text: Journal of Laws 2016, item 922 as amended.

Czytaj więcej na temat pracy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/11 miesięcy temu
Jak robiłam własne cv na szybkiecv to wydawało mi się, ze ta strona mi dodawała sama klauzulę, ale nie jestem pewna w każdym razie tak chyba najlepiej bo ja już widziałam kilka wersji i tam się jakiś rok ustawy zmienia :(
/rok temu
Bardzo przydatna informacja z tą klauzulą po angielsku, teraz właśnie przygotowuję się do startowania do programu aupair.aifs, żeby pracować jako opiekunka dzieciaków w Stanach, z jednej strony trochę się stresuje, a z drugiej trzeba się w końcu przełamać- skoro mogę połączyć pracę i zwiedzenie wymarzonego USA to muszę dać sobie szansę
/rok temu
Dla osób które jeszcze nie zrobily swojego cv, a chcą je miec na jak najwyzszym poziomie - skorzystajcie ze stronki szybkiecv.pl! Ja ztobilam tam swoje cv i jestem zachwycona :) Mają duży wybór szablonów do wyboru po wykupieniu wersji premium, plus pomagają w rozmieszczeniu tektu ! (miejsce na klauzule rowniez jest! :D )
POKAŻ KOMENTARZE (1)