Praca w Pepco - jak zostać pracownikiem? Rekrutacja i opinie o pracy w sklepie Pepco

Praca w Pepco fot. Adobe Stock/OlekAdobe
Pracę w Pepco łatwo dostaniesz dzięki znalezieniu odpowiedniej oferty oraz wysłaniu CV. Jest to z pewnością klucz do sukcesu. Sklepów Pepco w całej Polsce jest dużo, a pracowników jest nawet 30 tysięcy! Aktualne propozycje zatrudnienia w Pepco znajdziesz z pewnością na stronach internetowych poświęconych ofertom pracy.
/ 26.01.2023 11:21
Praca w Pepco fot. Adobe Stock/OlekAdobe

Praca w Pepco daje szansę również na rozwój poza pracą jako kasjer oraz na wyższych stanowiskach. Warto, abyś sprawdzała aktualne ogłoszenia oraz aplikowała na ciekawe dla ciebie oferty.

Spis treści:

 1. Praca w Pepco – rekrutacja
 2. Pepco – opinie pracowników
 3. Ile zarabia się w Pepco?
 4. Jak dostać pracę w Pepco?

Praca w Pepco – rekrutacja

Rekrutacja w Pepco, tak samo jak w innych sieciach sklepów, przebiega bardzo podobnie. Do pracy w Pepco możesz aplikować na takie stanowiska, jak:

 • Kasjer-sprzedawca,
 • Zastępca kierownika,
 • Kierownik,
 • Asystent,
 • Specjalista do spraw marketingu,
 • Specjalista do spraw płatności,
 • Specjalista do spraw grafiki.

Dostanie pracy w Pepco, jest na pozór proste. Konieczne jest, abyś wysłała swoje CV, poprzez zgłoszenie online lub osobiście w sklepie. Po pozytywnym rozpatrzeniu aplikacji oraz rozmowie z rekruterem i omówieniu dogodnych warunków możesz zaczynać pracę.

Pepco – opinie pracowników

Ile ludzi, tyle opinii. Opinie otrzymać można już od byłych pracowników Pepco. Zdarzają się opinie nieprzychylne, mówiące o długim czasie pracy. Dodatkowo różnorodność zadań wynikających z bycia kasjerem i sprzedawcą w jednym, daje zadania ponadprogramowe. Najczęściej mówi się tu o rozkładaniu towaru, który nie zawsze jest komfortowy.

Pozytywnym aspektem pracy w Pepco według byłych pracowników jest atmosfera w pracy, za którą odpowiada kierownik sklepu oraz jego zastępca. Charakter i dobór pracowników w Pepco wpływają na atmosferę w zespole oraz na zachowanie do klientów. W Pepco pracownicy otrzymują zniżki na produkty w sklepie, co sobie chwalą.

Ile zarabia się w Pepco?

W sieci sklepów Pepco zatrudnionych jest prawie 30 000 pracowników, a ich zarobki są ściśle strzeżone. Nie ma podanych konkretnych kwot lub nawet kwot orientacyjnych. Szacuje się natomiast, że zarobki pracy w Pepco krążą wokół najniższej krajowej. Czyli wychodzi na to, że wynagrodzenie wynosić może około 3 490 złotych brutto.

Ilość wykonywanej pracy w Pepco nie idzie w parze z zarobkami pracownika i czasami po prostu nie wystarcza. Oprócz umowy o pracę pracownik może liczyć na pakiet socjalny, który obejmuje opiekę medyczną.

Jak dostać pracę w Pepco?

To, jak dostać pracę w Pepco jest na pozór proste, ponieważ odpowiadając na dane ogłoszenie o pracę, należy przesłać potencjalnemu pracodawcy swoje CV, ale to już wiesz z początkowej części artykułu.

By mieć większe szanse na dostanie pracy w Pepco, warto, abyś posiadała między innymi:

 • Odpowiednie doświadczenie – mówi się, że na miejscu nauczą cię wszystkiego. Owszem, tak jest w przypadku stanowisk typu kasjer-sprzedawca. Jednakże celując na stanowisko takie jak specjaliści bądź kierownicy, doświadczenie jest wskazane.
 • Wykształcenie kierunkowe – w tym przypadku mile widziane marketingowe, ekonomiczne lub logistyczne.
 • Swobodne nawiązywanie relacji – czy jako sprzedawca w sklepie, czy na wyższym stanowisku z klientami bądź współpracownikami.
 • Znajomość obsługi programów komputerowych – jest to zawsze atut przy ewentualnym awansie na wyższe stanowisko.
 • Znajomość języka angielskiego – przydatny nie tylko starając się o pracę w Pepco, ale również w innych miejscach pracy, język angielski to podstawa.

Czytaj także:
Jak wygląda praca w Lidlu? Dowiedz się więcej
Praca w Rossmannie – jak wygląda? Dowiedz się więcej o rekrutacji
Praca w Biedronce – jak wygląda? Kariera, zarobki, rekrutacja

Redakcja poleca

REKLAMA