Jak umilić sobie dzień w pracy

Jak umilić sobie dzień w pracy fot. Fotolia
Koniecznie zacznij je stosować.
Milena Oszczepalińska / 29.03.2016 06:04
Jak umilić sobie dzień w pracy fot. Fotolia

Dzięki tym kilku rzeczom przestaniesz narzekać na okropne dni w pracy. Zacznij stosować nasze porady już od dziś!

Jak umilić sobie dzień w pracy?

Oto nasze sprawdzone wskazówki:

1. Zacznij dzień z uśmiechem

Wstań odpowiednio wcześnie, by nie biegać w stresie od rana w obawie przed kolejnym spóźnieniem. Zaparz ulubioną kawę i na spokojnie szykuj się do pracy. Nigdy nie zakładaj byle czego - strój może albo nastawić cię pozytywnie do dnia, albo już na wstępie zdołować. Ciesz się, że nastał nowy dzień, znajdź ku temu jakikolwiek powód... choćby taki, że zostało już o jeden dzień mniej do urlopu, urodzin czy spotkania z przyjaciółmi.

2. W drodze do pracy myśl o tym, co kochasz

Nie bój się marzyć... A im usilniej będziesz to robić, tym łatwiej będzie ci znaleźć sposób, jak to zrealizować. Marzenia pozytywnie nas nakręcają i wprawiają w dobry nastrój.

3. Już na początku dnia zaplanuj coś miłego na wieczór

Dzięki temu o wiele łatwiej będzie ci przetrwać nawet dzień pełen stresu. A nagroda niech będzie naprawdę wyjątkowa!

4. Zorganizuj się!

Każde zadanie w pracy nie będzie aż tak straszne, jeśli odpowiednio się do niego przygotujesz. Zaplanuj rozkład zajęć i zacznij od tych najbardziej wymagających. Reszta pójdzie już potem z górki.

5. Celebruj przerwę obiadową

Niech będzie ona przerwą, w której zrelaksujesz się i choć na chwilę zapomnisz o natłoku zajęć. Nigdy nie jedz w pośpiechu. Masz prawo do przerwy obiadowej, nie rezygnuje z niej. A w szczególnie trudnym dniu zaserwuj sobie nawet deser. Bez wyrzutów sumienia!

6. Nie stroń od uprzejmości

Twoje emocje oddziałują na emocje innych. Jeśli ty będziesz życzliwa i uśmiechnięta, inni też przestaną się na tobie wyżywać. Niech twoja postawa będzie źródłem pozytywnej atmosfery w pracy. Przekonaj się, że to naprawdę działa.

7. Unikaj scysji

Niepotrzebne spory powodują, że praca coraz bardziej nam doskwiera i coraz mniej chętnie do niej chodzimy. A czy tego właśnie chcesz? Powinnaś bardziej wyluzować i nie przejmować się wszystkim, co się wokół dzieje. Pamiętaj, że nie masz wpływu na wszystko i nie naprawisz świata. Zajmij się swoimi zadaniami, a resztę zostaw innym.

Sprawdź też: