Kobieta siedzi przy biurku, na który stoi laptop i leży tablet. fot. Adobe Stock

Jak szukać pracy w Warszawie przez OLX? Praktyczny poradnik

Szukasz pracy w Warszawie? Jedną z najskuteczniejszych metod jest przeglądanie portali z ogłoszeniami. Jak szukać pracy przez OLX?
Marta Kosakowska / 16.07.2018 14:09
Kobieta siedzi przy biurku, na który stoi laptop i leży tablet. fot. Adobe Stock

Oferty pracy w Warszawie można znaleźć na wielu portalach ogłoszeniowych. Jednym z nich jest OLX, na którym na bieżąco publikowane są ogłoszenia o pracy w stolicy. Jeśli jesteś osobą bezrobotną lub chcesz zmienić pracę, warto zajrzeć na ten serwis. Podpowiadamy, jak z niego korzystać, by szybko i sprawnie znaleźć zatrudnienie w stolicy.

OLX to serwis ogłoszeniowy, który umożliwia:

 • dodawanie ogłoszeń,
 • wyróżnianie ogłoszeń,
 • obserwowanie wybranych ogłoszeń,
 • kontakt z autorami ogłoszeń.

Ze strony można korzystać na komputerze lub przez telefon komórkowy.

Szukanie pracy w Warszawie przez OLX

"Olx praca warszawa" - to jedna z najczęstszych fraz wpisywanych w wyszukiwarkę internetową przez osoby, które szukają pracy w stolicy. Ofert pracy w Warszawie nie brakuje. OLX to dobre miejsce, by się z nimi zapoznać. Aby to zrobić trzeba wejść na portal, a następnie wybrać jeden z dwóch sposobów.

Metoda 1.

 • wpisać nazwę zawodu, w którym szukamy zatrudnienia, np. „księgowa”,
 • uzupełnić lokalizację, wpisując w okienku „Warszawa”. Można dodać również dzielnicę np. „Mokotów”.
 • kliknąć przycisk „szukaj”.

Portal pokaże wszystkie ogłoszenia, spełniające wybrane kryteria.

Metoda 2.

Można również pominąć nazwę zawodu, wpisując jedynie nazwę miasta i wybierając poniżej kategorię „Praca”. Następnie będzie można wybrać określoną branżę np. „administracja biurowa” lub „gastronomia”. Po zatwierdzeniu, OLX pokaże wszystkie oferty z danej dziedziny.

Praca w Warszawie - jak i gdzie szukać zatrudnienia w stolicy?
 

Jak szukać?

Po wybraniu kryteriów wyszukiwania, portal wyświetli listę ofert pracy w Warszawie. Na pierwszych pozycjach, które będą podświetlone na pomarańczowo, pokażą się ogłoszenia wyróżnione. Nazwa ogłoszenia to zwykle nazwa zawodu. Może ona również zawierać inne ważne informacje np. o stawce godzinowej. Oto krótki poradnik krok po kroku, jak przeglądać ogłoszenia o pracę na OLX:

 1. Po wejściu w konkretne ogłoszenie, pokażą się dokładnie informacje na temat danej oferty pracy. Będą to kryteria, które musi spełnić osoba, która zamierza ubiegać się o zatrudnienie. W każdym ogłoszeniu zawarte są takie oczekiwania pracodawcy, jak wykształcenie i doświadczenie potrzebne do wykonywania danej pracy. Zwykle podawany jest również zakres obowiązków. Niektóre oferty zawierają również informację o zarobkach. W większości są to tzw. widełki, czyli kwoty „od - do”, które można zarobić.
 2. Po prawej stronie umieszczona jest nazwa firmy, która zamieściła ogłoszenie. Znajdują się tam również dane kontaktowe przedsiębiorstwa.
 3. Aplikację na dane stanowisko można wysłać za pośrednictwem portalu OLX. Na dole, pod ogłoszeniem, jest miejsce na napisanie wiadomości. Trzeba również załączyć CV oraz list motywacyjny, jeśli pracodawca tego wymaga.

Jak szukać pracy w Warszawie przez Urząd Pracy?

Czego unikać?

Szukając pracy przez internet należy pamiętać o bezpieczeństwie. Warto wysyłać CV jedynie do pewnych firm. Przed wysłaniem aplikacji, należy sprawdzić przedsiębiorstwo - czy faktycznie istnieje i czy jest zarejestrowane. Trzeba zajrzeć również na stronę internetową oraz poszukać opinii w internecie. Można je znaleźć w mediach społecznościowych i na forach internetowych. Jednak to nie wszystko. Trzeba również pamiętać o następujących zasadach:

 1. Należy unikać podejrzanych ogłoszeń, w których potencjalny pracodawca prosi, by przesłać mu np. numer konta bankowego. Autorem ogłoszenia może być oszust, chcący wyłudzić dane. Nie należy wysłać skanu dowodu osobistego ani numeru PESEL. Te dane mogą zostać wykorzystane np. do wzięcia kredytu.
 2. Ostrożność należy zachować również, kiedy potencjalny pracodawca odsyła z serwisu OLX na inną stronę internetową. Warto dokładnie sprawić adres, na który jesteśmy przekierowywani. Należy wczytać się we wszystkie informacje. Uwaga również na prośby o wysłanie SMS. Może się okazać, że przypadkowo zapiszemy się na płatną usługę.
 3. Szczególną czujność powinny wzbudzać oferty pracy, które wydają się wyjątkowo atrakcyjne. Na przykład pracodawca oferuje wyjątkowo wysokie wynagrodzenie, lecz nie oczekuje doświadczenia w danej branży.

Przeczytaj:
Portal LinkedIn - czy warto mieć tam profil?
Jak szukać pracy przez LinkedIn? TOP 5 skutecznych wskazówek
Jak stworzyć atrakcyjny profil na portalu LinkedIn? 5 praktycznych porad