10 tajemnic sukcesu w pracy

Marzysz o sukcesie w pracy, ale wciąż jesteś daleka od osiągnięcia ideału. Podpowiemy ci, jak w prosty sposób przemienić dotychczasowe starania w zawodowy sukces. Z naszą pomocą awans przyjdzie szybciej niż myślisz.

Marzysz o sukcesie w pracy, ale wciąż jesteś daleka od osiągnięcia ideału. Podpowiemy ci, jak w prosty sposób przemienić dotychczasowe starania w zawodowy sukces. Z naszą pomocą awans przyjdzie szybciej niż myślisz.

1. Przede wszystkim nie powinnaś się bać ryzyka. Strach zawsze ma wielkie oczy i paraliżuje przed podejmowaniem decyzji, są jednak takie sytuacje, w których nie powinnaś mu się podawać. Szczególne gdy mówimy o twojej zawodowej karierze. Nie bój się wysłać swojego CV do firmy, która jest liderem na rynku pracy. Nawet jeżeli nie zaoferują ci nic poza rozmową kwalifikacyjną, przynajmniej będziesz miała okazję zobaczyć jak w środku wygląda struktura firmy.

2 .Zawsze staraj się zrobić więcej niż masz do zrobienia. Wiemy, że może brzmi to dziwnie, ale bardzo pomaga, szczególnie w pracy. Nie mamy tu na myśli zostawania w nieskończoność po godzinach, ale jeśli możesz, spróbuj się zaangażować nieco bardziej w realizację jakiegoś projektu. Pokaż, że rzeczywiście jesteś w tym dobra a praca przynosi ci prawdziwą satysfakcję. Potrzebujesz przykładu? Wyobraź sobie, że potrawy z cyklu gotuj z We-Dwoje przygotowuje redaktor działu moda. Jak widać nie każdy musi wykonywać zadania związane z zakresem kompetencji.

3. Porażki zdarzają się każdemu. Pomyliłaś imię i nazwisko ważnego klienta, albo coś co miało pójść wczoraj nadal zalega na twoim biurku? Jeżeli wydaje ci się, że to mocno podkopało twoją wiarygodność w firmie, pocieszamy, że nawet największym zdarzają się wpadki. I pomyśleć, że żaden wydawca nie chciał się podjąć wydania Harry'ego Pottera...

4. Nie bój się przyznać, że czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz. Wiemy, że może wydaje ci się to mało profesjonalne, ale dzięki temu sygnalizujesz swojemu otoczeniu zaangażowanie w pracę a następujące po sobie pytania są następstwem wykonywanej pracy. Podobno głupie pytania nie istnieją. Gdybyś jednak wolała zataić przed szefem pewne wątpliwości weź pod uwagę, że kiedyś, prędzej czy później przyjdzie ci się z nim skonfrontować.

5. Zapewne nie jednokrotnie słyszałaś w pracy jakąś plotkę o tym, że ktoś z kimś flirtuje, a inni się do siebie nie odzywają. Spróbuj nie wdawać się w ten temat i mimo wszystko zachować pozory normalności, ponieważ to prawdopodobnie jedyny sposób na zdrową atmosferę pracy. Przecież nawet w najlepszym zespole zdarzają się spięcia.

6. Miejsce pracy to niby nie rewia mody, ale jeżeli chcesz sprawiać wrażenie kompetentnej pani prezes, powinnaś zacząć przywiązywać większą uwagę do panujących trendów. Postaw na modne dodatki, bo one najmniejszym kosztem odmienią twój strój. Jeśli natomiast dawno nie byłaś na zakupach pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i imię dobrego wizerunku, firmy oczywiście.

7. Kolejne dwa punkty dotyczą twojej relacji z szefem. Po pierwsze spróbuj nie robić mu niespodzianek. Może brzmi to mało kreatywnie jak na dzisiejsze czasy, ale gdy wszystko pędzi na łeb, na szyję a akcje firmy to spadają to rosną, przynajmniej ty powinnaś pozostać oparciem dla spółki. Złą wiadomość podaj w możliwe najmniej brutalny sposób, natomiast drobną tak, aby sukces wyglądał na jeszcze większy.

8. Pamiętasz scenę z filmu „Diabeł ubiera się u Prady”, kiedy to Andy stojąc za plecami naczelnej Runway'a dyktuje jej nazwiska wszystkich zaproszonych gości? A teraz wyobraź sobie jak pomagasz swojej odrobinę jędzowatej szefowej odnieść publiczny sukces. Wdzięczność nieoceniona.

9.Jeżeli wydaje ci się, że wszystko dopięłaś na ostatni guzik, sprawdź jeszcze raz. Często ulegamy złudnemu przekonaniu pozornego spokoju, tymczasem, może się okazać, że mimo wszystko zapomnieliśmy o jakimś drobiazgu.

10. Bycie niegrzecznym może przysporzyć ci więcej szacunku niż potulne wykonywanie i przytakiwanie we wszystkim. Nie bój się mieć swoje, odmienne zdanie. Nie bój się wierzyć we własne pomysły i je realizować. Ludziom sukcesu nie przeszkodziło w tym nawet niekompletne wykształcenie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/8 lat temu
Najpierw najwazniejsze jest to zeby zdobyć ta wymarzona prace-a to nie lada uka,dlatego tez warto zadbac o to,zeby przy wysylaniu CV wypaśc dobrze przy wysyłaniu CV www.kariera.pl/cv
/8 lat temu
Oby to wszystko było takie proste.Poki co co niektórzy widza sens w zmianie pracy na lepsza,dlatego tez korzystaja z tego typu serwisów www.kariera.pl/cv
/8 lat temu
zgadzam się w zupełności :)
POKAŻ KOMENTARZE (7)