Jak tanio kupić prezenty świąteczne fot. Fotolia

Jak tanio kupić prezenty świąteczne

Zobacz, jak kupić prezenty taniej!
Milena Oszczepalińska / 23.05.2019 10:48
Jak tanio kupić prezenty świąteczne fot. Fotolia

Święta to cudowny czas, ale czasami psujemy go sobie na własne życzenie, wymiatając wszystkie oszczędności na prezenty i inne świąteczne zakupy. Czy naprawdę warto aż tak szaleć, a potem przez kilka kolejnych miesięcy liczyć każdą złotówkę? Mamy lepsze sposoby na udane prezenty! Żeby ucieszyły twoich bliskich, wcale nie muszą być najdroższe. Sprawdź nasze wskazówki!

Jak tanio kupić prezenty świąteczne?

1. Black Friday

Słyszałaś o tym wyjątkowym dniu? Black Friday na Zachodzie kultywowany jest od lat, w Polsce od jakiegoś czasu też zyskuje popularność. To dzień największych przecen, obniżek, promocji w sklepach. Jeśli nie przeszkadzają ci tłumy walczące o jakieś rzeczy, zrób prezenty świąteczne w Czarny Piątek. W tym roku w Polsce wypada 27 listopada.

2. Dzień Darmowej Dostawy

Nie wszystkie sklepy internetowe włączają się w tę akcję, ale z roku na rok faktycznie jest ich więcej. Dzień Darmowej Dostawy jest doskonałą opcją dla osób, które nie znoszą płacić za dostawę. Jeśli chcesz kupić prezenty przez internet - zrób to 1 grudnia! Wówczas wysyłka będzie gratis.

3. Punkty lojalnościowe

Zbierasz je cały rok i właściwie nigdy ich nie wykorzystujesz? Może przed świętami będzie wreszcie dobra okazja? Jeśli wymienisz punkty na prezenty, podarujesz bliskim fajne rzeczy, nie wydając na nie nic.

4. Grupowe zakupy przez internet

Jeśli zdecydujesz się na zakupy przez internet, zrób je wspólnie ze znajomymi, dzięki temu rozłożycie koszty wysyłki. Bardziej opłaca się też oczywiście kupowanie więcej rzeczy w jednym sklepie - możesz wtedy liczyć na rabat lub tańszą wysyłkę.

5. Limit cenowy na każdy prezent

Ustalcie wspólnie z rodziną, do jakiej ceny prezenty będziecie sobie kupować. Jeśli w tym roku nie stać cię na bardzo drogie podarunki, pewnie nie czułabyś się dobrze, gdyby twoje prezenty były o wiele tańsze niż pozostałych. Bliscy powinni cię zrozumieć i również nie kupować przesadnie drogich rzeczy.

6. Porównywarki cenowe

To bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu będziesz mogła kupić dany produkt w najlepszej cenie. Nigdy nie polegaj na jednym sklepie, ale poszukaj, ile dana rzecz kosztuje w różnych sklepach.

7. Prezenty ręcznie robione

Drogie prezenty mogą cieszyć, ale czy nie są wyrazem pójścia na łatwiznę? Wydaje się nam czasami, że jeśli kupimy coś drogiego, obdarowany będzie zadowolony. A może by tak postawić w tym roku na kreatywność i zrobić coś unikalnego samemu? Jeśli tylko masz talent plastyczny, zrób prezenty sama!

Polecamy również inne porady zakupowe: