Vadim Brodski gra dla Fundacji Świat Dzieciom!

W krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego 4 czerwca 2006 r. odbędzie się wyjątkowy koncert.
/ 31.05.2006 17:23
Maestro Vadim Broski, wybitny skrzypek, wielokrotnie nagradzany na wszystkich konkursach skrzypcowych jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, którzy mieli zaszczyt zagrać na słynnym instrumencie Guarneri del Gesu, należącym do Niccolo Paganiniego. Brodski występował z tak znakomitymi orkiestrami jak: Filharmonia Moskiewska, Filharmonia w Sankt Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Mexico National Symphony, London Philharmonic, Jerusalem Symphony, New Jersey Symphony, Suisse Romande w Genewie.
Współpracuje z włoską TV, dla której z Orkiestrą RAI nagrał koncerty skrzypcowe Brucha, Beethovena, Czajkowskiego, Paganiniego, Bartóka i 4 Pory roku Vivaldiego. Występuje w polskiej TV. Od 1985 roku mieszka w Rzymie. Gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku.
4 czerwca 2006 r. w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbędzie się wyjątkowy koncert. Vadim Brodski zagra na rzecz programu "Serce na start", nauczającego dzieci w szkołach podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy!
W repertuarze koncertu znajdą się „Cztery Pory roku” A. Vivaldiego, „Eine Kleine Nacht Musik” W.A. Mozarta, a także suita jazzowa na skrzypce i orkiestrę C. Debussy’ego oraz suita jazzowa na fortepian i orkiestrę G. Gershwina.

Koncert Vadima Brodskiego będzie nie tylko wydarzeniem muzycznym. Organizatorzy koncertu - Fundacja Świat Dzieciom oraz Opera Krakowska, chcieliby, aby część dochodu z tego koncertu przeznaczona została na realizację programu "Serce na start" - którego celem jest nauczenie dzieci i nauczycieli zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.
Od września 2005 roku program "Serce na start" wprowadzany jest do szkół w Małopolsce, Bydgoszczy i Łodzi. W roku szkolnym 2005/2006 uczestniczy w nim 57 000 dzieci!
Jak ważna jest edukacja w zakresie pierwszej pomocy nie trzeba dzisiaj nikogo przekonywać. Dzieci, które nauczą się podstawowych czynności ratujących życie wyrosną na bardziej świadomych dorosłych obywateli. Nauka pierwszej pomocy pozwoli także przezwyciężyć obojętność, poczucie bezradności i strach, które czasami paraliżują nasze działania w sytuacji, gdy zagrożone jest ludzkie życie.
Uczestnictwo w koncercie może być zatem nie tylko cudownym doznaniem muzycznym, ale pomoże Fundacji w prowadzeniu tego programu w następnym roku szkolnym.
Po koncercie przewidziana jest licytacja. Vadim Brodski przekazał na nią swój smyczek. Licytowana będzie także „złota cegiełka” na rzecz Fundacji.

Repertuar koncertu:

I część koncertu:
Cztery pory roku – A. Vivaldi
Eine Kleine Nacht Musik – W.A. Mozart
Carmen Fantasy – P. de Sarasate
Czardasz – V. Monti
II część koncertu:
Suita jazzowa na skrzypce i jazz p-no trio – C. Bolling
Sweet Georgia Brawn – C. Pinkard
Ragtime i Gershwin Fantasy na skrzypce, jazz trio i orkiestrę - K. Wileński


Konkurs! Konkurs! Konkurs!
Mamy dla Was 4 pojedyncze zaproszenia na koncert Vadima Brodskiego w Krakowie, aby je wygrać proszę odpowiedzieć na pytanie:

Czym zajmuje się program Serce na Start organizowany przez Fundację Świat Dzieciom?

Konkurs zakończony. Zaproszenia otrzymują:

1. Agnieszka Janczak

2. Zbigniew Czop

3. Barbara Markowicz

4. Sylwia Kucharska

Zaproszenia zostały wysłane pocztą. Wszystkim gratulujemy!

Szczegóły dotyczące koncertu: www.swiat-dzieciom.pl,
tel. 012 423 25 72
www.oprera.krakow.pl,
tel. tel.: 0 12 421 16 30, 012 424 45 28

brods.jpg