Artystka zgromadziła na swoim albumie piękne i pełne głębi miniatury na skrzypce i fortepian, które wywołują największe emocje u słuchaczy, nie tylko tych, którzy są melomanami muzyki klasycznej.
Ideą nowego albumu Patrycji Piekutowskiej jest zaprezentowanie 11 miniatur na skrzypce i fortepian, z których każda jest napisana przez innego kompozytora (m.in. Chaczaturian, Piazzolla, Rachmaninow, Szymanowski, Williams).
Patrycja Piekutowska jest pierwszą Polką, która zdobyła najpoważniejszą jak dotąd nagrodę przyznaną polskiej fonografii - MIDEM Cannes Classical Award, będącą swego rodzaju muzycznym Oscarem. To druga po Grammy Awards, najważniejsza nagroda płytowa na świecie. Artystka koncertowała w 25 krajach (w tym 37 koncertów w Ameryce Południowej), wydała 6 płyt, otrzymała 8 nagród płytowych w Europie. Występowała m.in. w Lincoln Center w Nowym Jorku, w filharmoniach w Pekinie, Santiago de Chile, Hamburgu czy Teatro Colon w Buenos Aires.
We wrześniu 2007 roku obroniła doktorat w Akademii Muzycznej w Katowicach, otrzymując tytuł doktora sztuki muzycznej.
Koncertowała wielokrotnie w Ameryce Południowej. W Chile zagrała w sumie 12 koncertów m.in. z orkiestrą symfoniczną Filharmonii w Santiago de Chile. Koncert ten został uznany w plebiscycie radiowym za najlepszy występ solisty podczas sezonu artystycznego. W Argentynie wystąpiła z orkiestrą filharmonii Buenos Aires na koncercie inaugurującym sezon artystyczny w Teatro Colon. Koncertowała też dwukrotnie w Urugwaju m.in. z orkiestrą Filharmonii w Montevideo.
W 2005 koncertowała w Chinach, w Pekinie, jak również w Kartaginie, w Tunezji, a w 2006 wystąpiła na "WEST CORK CHAMBER MUSIC FESTIVAL" w Irlandii, gdzie jej wykonanie sonaty na skrzypce i fortepian D. Szostakowicza transmitowano na żywo do stacji radiowych siedmiu krajów europejskich.
Jej płyty z kompletem dzieł kameralnych na skrzypce i fortepian K. Pendereckiego oraz z muzyką polską XX wieku otrzymały prestiżową nagrodę fonograficzną "Pizzicato Supersonic Award" przyznawaną w Luksemburgu oraz entuzjastyczne recenzje w miesięcznikach muzycznych "The Gramophone" i "The Strad". We wrześniu 2006 artystka promowała płytę na recitalu w Filharmonii Narodowej w Kijowie oraz w Alice Tully Hall w Lincoln Center w Nowym Jorku, który to koncert został nagrodzony owacjami na stojąco.
W ciągu ostatnich miesięcy koncertowała w USA, Brazylii i Hiszpanii.
Koncert Patrycji Piekutowskiej odbędzie się w Fabryce Trzciny 24 maja o godz.19. Serdecznie zapraszamy!!!
Ciekawe felietony o Patrycji Piekutowskiej i jej nowej płycie będzie można zobaczyć:
- TVP Kultura program "Na weekend", czw 22.20 i pt 17.15.
- TVP Polonia w programie "Bzik kulturalny", czwartek godz.18.20 i 0:10 oraz w niedzielę 11:25.
Płyty CD
1998 - Lutosławski, Paderewski, Wieniawski, Maria Szwajger-Kułakowska - fortepian
2000 - Sibelius, Wieniawski - koncerty skrzypcowe, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Antoni Wit (CD Accord)
2004 - Penderecki Violin & Piano Works, Beata Bilińska - fortepian (DUX)
2006 - Józef i Henryk Wieniawscy, Edward Wolanin - fortepian (DUX)
2006 - Bacewicz, Lutosławski, Szymanowski, Beata Bilińska - fortepian (DUX)
2007 - Penderecki, "Capriccio" - NOSPR, dyr. Krzysztof Penderecki (DUX)
„The power of emotion”
Emocjonalna płyta Patrycji Piekutowskiej