Zamiarem twórców płyty było stworzenie z wszystkich tych utworów integralnej całości, stanowiącej opowieść o Narodzeniu i Świętach Bożego Narodzenia. Jej ramami są współczesne piosenki świąteczne. Stanowiącym jądro tej opowieści, powszechnie znanym polskim kolędom, urzekającym swoją szlachetnością
i pięknem, Edyta Geppert starła się nadać bardzo osobisty i silnie emocjonalny wyraz.
Płyta „Święta z bajki” Edyty Geppert to najlepszy prezent pod Choinkę.
Tracklista:
1.”Zgubiliśmy się” muz. S. Krajewski sł. M. Czapińska
2 „.Bracia patrzcie jeno” muz. i sł. trad.
„Bóg się rodzi” muz. trad. sł .F. Karpińśki
3. „Pójdźmy wszyscy do stajenki” muz. i sł. trad.
4. „Przybieżeli do Betlejem „muz. i sł. trad.
5. „Dzisiaj w Betlejem” muz. i sł. trad.
6. „Mizerna cicha stajenka” muz. J. Gall sł. T. Lenartowicz
7. „Gdy się Chrystus rodzi” muz. i sł. trad.
8. „Jezus malusieńki” muz. i sł. trad.
9. „ Gdy śliczna Panna” muz. i sł. trad.
10. „Cicha noc” muz .F.X.Gruber sł.pol. P. Maszyński
11. „Przed zapaleniem choinki” cz.VII „ Powrót” K. I. Gałczyński wyk.P.Loretz
12. „ Lulajże Jezuniu” muz. i sł. trad.
13. „ Święta z bajki” muz. T. Bajerski sł. J. Cygan
oraz bonusik:
14. „ Jingle Bells” muz. J .Pierpont sł. pol. G. Wasowski
Recenzje z prasy:
...przyglądając się jej aktorskiej maestrii nie można pozbyć się natrętnych pytań. Jak to możliwe, że w morzu żenującej przeciętności pojawia się dojrzały talent, którego wartość jest bezdyskusyjna, niezależna od klezmerskich układów? - Andrzej Lipiński, Ekran (1985)
Jest znakomitością wielkiego formatu. Interpretuje, czyniąc z każdej piosenki mały klejnocik sztuki wokalnej
i aktorskiej. - Bogdan Okulski, Nowy Dziennik Nowy Jork (1986)
...jak żywy Stradivarius gra wspaniale słowem na naszej wyobraźni, nie uciekając się do dziwacznych kostiumów... - Aleksander Fogiel, Scena (1987)
Pieśni Edyty Geppert są jak nasze życie... W ustach tej wielkiej pieśniarki nawet teksty na pozór banalne nabierają głębi... - Zdzisław Sierpiński, Życie Warszawy (1990)
Ma w sobie tyle prostoty, prawdy, jest w niej coś szlachetnego... - Magda Czapińska, Ziemia Gorzowska (1990)
...każdą nutą, gestem, śmiechem (zarażającym widownię) udowadnia, że piosenka może być wielką sztuką. - Wacław Krupiński, Dziennik Polski (1992)
...zafascynował mnie jej talent – ujrzałem wielką artystkę piosenki, wielką interpretatorskę, a to dzisiaj bardzo rzadkie. - Gégé Candy, TVP 2 (1992)
Edyta należy do tej artystycznej elity, która głębokie wzruszenie daje innym, tak jak robili to: Edith Piaf, Jacques Brel, Bułat Okudżawa, czy Liza Minelli... - Stanisław Błaszczyna, Tygodnik Relax Chicago (1995)
Z piosenek Edyty emanuje prawda i szlachetność. - Ks. Arkadiusz Nowak, Rzeczpospolita (1995)
Edyta jest wielką, wspaniałą artystką. - Agnieszka Osiecka, Rzeczpospolita (1996)
O artystce:
Edyta Geppert tworzy swój własny, nieporównywalny z innymi wykonawcami, teatr piosenki. Nie lubi, gdy się mówi o niej wokalistka. Nie chce też określać tego, co robi słowami „poezja śpiewana”. Po prostu śpiewa piosenki. Najbardziej odpowiada jej zapomniana już definicja francuskich encyklopedystów: „Piosenka – rodzaj wiersza, krótkiego, do którego dodaje się muzykę, aby był śpiewany przy okazjach towarzyskich, a nawet samemu, gdy się chce oddalić znudzenie jeśli się jest bogatym, lub by lżej znosić nędzę, jeśli się jest biednym”.
Znana z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego, a wśród kompozytorów m.in.: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.
Wydawcą płyty jest Agencja Artystyczna "Edyta". Płyta na terenie Polski będzie w sprzedaży wyłącznie w salonach Empik.