POLECAMY

Sezon festiwalowy rozpoczęty

W miniony weekend 5 i 6 czerwca na krakowskich Błoniach przy dźwiękach muzyki elektronicznej ale i nie tylko bawiło się ok. 10 tyś. młodych fanów artystów, którzy zjechali się do Krakowa na zaproszenia Alter Art (organizatora m.in. Openera w Gdyni oraz Coke Live w Krakowie) aby wziąć udział w nowym wydarzeniu na festiwalowej mapie Polski – Selector Festival.
W miniony weekend 5 i 6 czerwca na krakowskich Błoniach przy dźwiękach muzyki elektronicznej ale i nie tylko bawiło się ok. 10 tys. młodych fanów artystów, którzy zjechali się do Krakowa na zaproszenia Alter Art (organizatora m.in. Openera w Gdyni oraz Coke Live w Krakowie) aby wziąć udział w nowym wydarzeniu na festiwalowej mapie Polski – Selector Festival.

Na dwóch scenach wystąpiło blisko 30 artystów, a wśród nich takie gwiazdy jak Franz Ferdinand, Orbital, Fischerspooner, CSS czy norweski duet Royksopp którzy wystąpili na scenie głównej, prócz nich można było posłuchać światowej czołówki dj'ów i producentów, m.in. Deadmau5a, Erola Alkana, Busy P oraz DJ'a Mehdi.

Sezon festiwalowy rozpoczęty

Bardzo udany debiut festiwalu dzięki sprawnej organizacji i dobrze dobranej międzynarodowej liście artystów.

Nie zawiedli się fani Orbial. Pionierzy muzyki elektronicznej przyjechali na koncert po ponad 5 latach przerwy. Półtoragodzinny występ dał dowód świetnej formy braci.

 Orbital - Satan live at Selector Festival 2009 Cracow Poland 
 Orbital - Satan live at Selector Festival 2009 Cracow Poland 

Bardzo dobrze wypadł również występ zespołu Franz Ferdinand, grupa aktualnie odbywa międzynarodowe tourne promując swój najnowszy album "Tonight: Franz Ferdinand".
Po raz pierwszy polska publiczność mogła zobaczyć norweski duet Royksopp, który prócz utworów z ostatniej płyty „Junior”, zagrał materiał ze swoich dwóch poprzednich albumów, a żywiołowo reagująca publiczność doczekała się aż dwóch bisów (ostatni premierowy utwór zapewne znajdzie się na najnowszej produkcji zespołu, która ukaże się pod koniec roku ).

Już teraz śmiało można powiedzieć, że Selektor Festivali stanie się jednym z ważniejszych muzycznych wydarzeń roku.

Kolejne znaczące gwiazdy muzyki już za rok bo jak zapowiedział Alter Art impreza na pewno będzie miała swoją kontynuację w 2010 r.

Z niecierpliwością czekamy.

Zmitrek
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)