Nowa płyta Moniki Brodki

Góralskie dudy, wstążki i punkowa energia. To wszystko będziecie mogli usłyszeć na najnowszej płycie Moniki Brodki „Granda”
/ 13.08.2010 10:53
20 września b.r. ujrzy światło dzienne nowa płyta Moniki Brodki, zatytułowana „Granda”!

Nowa płyta Moniki Brodki to radykalny zwrot w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. „Granda” to muzyczny eklektyzm i niebanalne teksty, podszyta punkową energią symfonia dźwięków oraz słów. Monika bawi się własnym głosem, pozwala mu płynąć w nowych kierunkach, czerpie także z tradycji folkowej, ale robi to w nowoczesny sposób, nadając całości klubowy sznyt. Sama mówi, że jeśli „Granda” to folk, to ten „z cyrku pod arkadami, połamany, poskręcany”. Kabaret spod znaku elektro, zmysłowy i energetyczny. „Granda” to album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła.

„Granda” pojawi się na rynku w dwóch formatach: regularnego CD i zestawu CD + DVD, który dodatkowo będzie zawierał film dokumentalny o płycie i kulisach jej powstawania!

TRACKLISTA

CD
1. SZYSZA
2. GRANDA
3. KRZYŻÓWKA DNIA
4. SAUTé
5. HEJNAŁ
6. W PIĘCIU SMAKACH
7. BEZ TYTUŁU
8. K.O.
9. SYBERIA
10. KROPKI KRESKI
11. EXCIPIT

DVD
1. making of ALE GRANDA (37:43 min.)

Monika Brodka, „Granda”, Wydawca płyty: Sony Music, Premiera albumu: 20 września 2010