Największy halowy festiwal reggae w Europie!

Czwarta edycja One Love Sound Fest odbędzie się we Wrocławiu 17 listopada 2007. Festiwal na przestrzeni czterech lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie.
/ 13.11.2007 10:16
Czwarta edycja One Love Sound Fest odbędzie się we Wrocławiu 17 listopada 2007. Festiwal na przestrzeni czterech lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie.

Podczas poprzedniej edycji w Hali Ludowej bawiło się ponad dziesięć tysięcy ludzi! W tym roku Organizatorzy przygotowali dwie olbrzymie sceny: główną w Hali Ludowej oraz soundsystemową w pobliskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To jednak nie wszystko. Na ekskluzywny koncert zaproszono m.in. Anthonego B, który przyleci prosto z Jamajki i zagra jedyny koncert w Europie!

Nie gościliśmy jeszcze w Polsce gwiazdy reggae tego formatu! Anthony B ma na swoim koncie kilkanaście świetnie przyjętych na całym świecie płyt i wspólne nagrania z takimi gwiazdami jak: Sizzla, Luciano, Buju Banton, Wyclef Jean i Snoop Dogg! Pozostali artyści, którzy wystąpią we Wrocławiu również udowadniają, że profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące w Polsce schematy festiwalowe. Na tegoroczny festiwal zaproszono bowiem w sumie aż 11 zagranicznych wykonawców, którzy do tej pory nie występowali w Polsce. Artyści ci zaprezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów. Koncerty to oczywiście nie jedyna atrakcja One Love. Festiwal urozmaicą także liczne imprezy towarzyszące z udziałem zagranicznych gości. Warsztaty dla soundsystemów poprowadzi World Clash Champion, czyli Sentinel Sound z Niemiec. Natomiast w kinie festiwalowym, oprócz projekcji filmów dokumentalnych i fabularnych o reggae, będzie można spotkać się także z reżyserem dokumentalnego filmu „One Love” – Petrem Zahradka z Czech. W ramach festiwalu odbędzie się również wystawa fotografii Clementa Tardifa z Francji – jednego z najlepszych europejskich fotografów dokumentujących kulturę reggae.

17 listopada każdy miłośnik dobrej muzyki obowiązkowo powinien przybyć do Wrocławia na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce! Prowodyrami i organizatorami tego wielkiego i wyjątkowego wydarzenia muzycznego jest Stowarzyszenie Planeta Młodych we współpracy z Urzędem Miejskim miasta Wrocław, Urzędem Marszałkowskim woj. Dolnośląskiego, Cocaine Stimulation oraz Halą Stulecia we Wrocławiu.

Na stronie internetowej www.legalcocaine.pl można wygrać 10 podwójnych wejściówek na ONE LOVE SOUND FEST:)

Gwiazdy One Love Sound Fest 2007:
Anthony B (Jamajka), Jah Shaka (Jamajka/Wielka Brytania), Zoe & The Okada Super Sound (Liberia/Niemcy), Iration Steppas (Wielka Brytania), Sista Woman In Reggae (Wielka Brytania), Sentinel Sound (Niemcy), Irie Revoltes (Niemcy/Francja), Pow Pow Movement (Niemcy), Mantis (Zimbabwe), The Bug (Wielka Brytania), Tomer Yosef (Izrael), Natural Dread Killaz (Polska), Singledread Sound (Polska), Masala Soundsystem (Polska)