Koncert OCEANSIZE

Hard Rock Cafe i Pepsi Rocks zapraszają na koncert : OCEANSIZE jako support wystąpi SION 25.10 (czwartek) godz. 21.30
/ 24.10.2007 10:24
Hard Rock Cafe i Pepsi Rocks zapraszają na koncert : OCEANSIZE jako support wystąpi SION 25.10 (czwartek) godz. 21.30

Zespół OCEANSIZE pochodzi z Manchesteru,i od 1998 roku tworzy muzykę wymykającą się próbom jednoznacznego zaszufladkowania i sklasyfikowania. Na oficjalnej stronie zespołu Oceansize wsród swoich inspiracji wymienia m.in: Pink Floyd, Black Sabbath, Can, Jane's Addiction, Swervedriver, The Beach Boys, Gong.
Debiutancki album został wydany w 2003 r. przez wytwórnię Beggar's Banquet i zatytułowany był Effloresce. Płyta została nagrana w składzie Mike Vennart (vocal/gitara), Steve Durose (gitara/vocal), Gambler (gitara), Jon Ellis (bass) oraz Mark Heron (perkusja). Płyta od początku określiła charakterystyczne brzmienie utrzymane w klimatach post-rock/experimental. W 2005 roku Oceansize zachwycił słuchaczy bardzo świeżo brzmiącym, zwariowanym albumem Everyone Into Position.

Nowy album zespołu nosi tytuł Frames. To płyta spokojniejsza, bardziej przestrzenna i myślę, że dojrzalsza od swojej poprzedniczki. Trochę mniej tu gitarowych szaleństw, więcej natomiast eksperymentów z budowaniem nastroju. Oceansize zabiera nas też od czasu do czasu na spotkanie z elektroniką. Frames to taka "jesienna" płyta, chociaż muzycy z Manchesteru nie zatopili się w
melancholii całkowicie. Od czasu do czasu serwują nam pełne energii gitarowe partie. Albumem Frames, Oceansize potwierdzają, że są zespołem ciekawym, wartym tego, żeby poświęcić mu uwagę. Nie są może wielkimi muzycznymi odkrywcami, ale potrafią, czerpiąc z bardzo dużej ilości źródeł, stworzyć charakterystyczny styl. To piątka muzyków cały czas poszukujących i eksperymentujących � jak na razie nie grożą im chyba problemy związane z "pożeraniem własnego ogona".
W dodatku, Brytyjczycy znakomicie prezentują się na żywo. W Polsce gościli już kiedyś przy okazji koncertu Porcupine Tree, kolejna okazja by ich zobaczyć nadarza się 25 października w Warszawie.

Obecnie zespół tworzą:
Mike Vennart - Vocals, Guitar
Gambler - Guitar
Steve Durose - Guitar, Vocals
Steve Hodson - Bass
Mark Heron – Drums

bilety przedsprzedaż 39 zł., w dniu koncertu 49 zł.

sprzedaż :
www.shortcut.pl, www.ticketpro.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)