Debiutancki krążek wokalistki Girls Aloud - Cheryl Cole!

Jest pierwszą członkinią Girls Aloud – jednego z najlepszych brytyjskich zespołów pop – która nagrała solową płytę i opuściła, parafrazując to co powiedziała, bezpieczną dla siebie strefę. „Dziewczyny z zespołu były dla mnie niczym bufor bezpieczeństwa przez blisko dziesięć lat. Chroniłyśmy się nawzajem”.
/ 21.03.2010 19:58
Jest pierwszą członkinią Girls Aloud – jednego z najlepszych brytyjskich zespołów pop – która nagrała solową płytę i opuściła, parafrazując to co powiedziała, bezpieczną dla siebie strefę. „Dziewczyny z zespołu były dla mnie niczym bufor bezpieczeństwa przez blisko dziesięć lat. Chroniłyśmy się nawzajem”.

Dziewczyny kochają Cheryl Cole. Każde pokolenie potrzebuje gwiazdy, którą mogłoby naśladować. Cheryl jest absolutną mistrzynią w doskonaleniu siebie. Jest symbolem sukcesu – dowodem na to, że nawet startując z bardzo niskiego poziomu możesz sięgać gwiazd i czasem się to udaje.

Nigdy nie zapomniała skąd pochodzi. Urodzona na północnym wschodzie w epoce Margaret Thatcher, podążyła drogą typową dla nowych gwiazd: wzięła udział w reality show, dzięki któremu posiadła wiedzę jak stać się jedną z najważniejszych postaci show biznesu. Niemniej największym teraz wyzwaniem będzie solowa kariera. Twardo stąpa po ziemi, mówi prosto z mostu co myśli, jest pełna uroku, nie jest snobką, a jej urodzie niewielu potrafi się oprzeć. Współczesny biznes muzyczny jest pełen sprzeczności, miejsce w nim znalazły tak odmienne osoby jak Simon Cowell i Chris Martin, którzy mocno wspierają Cheryl.

Debiutancki krążek wokalistki Girls Aloud - Cheryl Cole!

Jej udział jako jurorki w X Factor było zaskoczeniem dla publiczności, ale również dla samej Cheryl. „Kiedy weszłam na plan, nie znałam nikogo z obsady i ekipy”. Zasiadanie w jury zmieniło Cole. „Stałam się bardziej pewna siebie. To było jakieś szaleństwo, które mogło uderzyć do głowy, ale to było jak przezwyciężenie strachu przed zrobieniem czegoś na własny rachunek. Nie wiem nawet skąd wzięłam na to siły. Kiedy weszłam tam po raz pierwszy pomyślałam – co ja tutaj robię?”.

Dzięki nowo nabytej pewności siebie, Cheryl zaczęła myśleć o niezależności. Rozpoczęła współpracę w studio z Will. I. Am. Nagrania rozpoczęły się robo-popowym, tytułowym duetem „3 Words”, który stał się punktem wyjściowym do powstania reszty materiału. „Wciąż nie mogę uwierzyć, że to moja piosenka” – mówi Cheryl. Dynamiczny pop, zupełnie inny niż to, co robią Girls Aloud to brzmienie Cheryl. Rytmiczny kawałek „Heaven” brzmi świeżo, nowocześnie, niepowtarzalnie i doskonale wpasowuje się w aktualny trend łączenia r&b i dance'u.

„Szef mojej wytwórni mówił mi ciągle o producencie zwanym Syience. Jak tylko usłyszałam co zrobił z „Sweet Dreams” Beyonce wsiadłam do pierwszego samolotu lecącego do Los Angeles. Efektem współpracy Cheryl z Syience jest ballada „Parachute” utrzymana w stylu alternatywnego R&B.

„Czuje się bardzo wyzwolona dzięki temu doświadczeniu. Miałam udział w powstawaniu muzyki. Mogłam śpiewać co chciałam, tego słuchałam w domu”.  Słowa piosenki „Fight For This Love” mają osobiste znaczenie dla Cheryl. „Utożsamiam się z tym tekstem w 100%. Jest pozytywny, jego motto brzmi: jakiekolwiek przeciwności napotykasz, po prostu nie poddawaj się. To taka piosenka z przesłaniem. To cała ja”.

 Cheryl Cole "Fight For This Love" 
 Cheryl Cole "Fight For This Love" 

Solowy albumu Cheryl Cole „3 Words” ukazał się 12 lutego. Materiał został nagrany w Londynie i Los Angeles. Producentami na płycie są: Will.I.Am, Syence, Fraser T Smith oraz Soulshock & Karlin. Na płycie znajduje się 11 utworów. Singlem promującym album jest utwór "Fight For This Love". Autorami singla są Andre Merritt, Steve Kipner i Wayne Wilkins, którzy wcześniej tworzyli m.in. dla Christiny Aguilery, Rihanny oraz Keri Hilson. Singiel zadebiutował na miejscu 1 brytyjskiej listy przebojów i utrzymywał się na nim przez 3 tygodnie. Utwór został najszybciej sprzedającym się singlem w Wielkiej Brytanii!!!

Album zawiera następujące utwory:

1. 3 Words
2. Parachute
3. Heaven
4. Fight for this love
5. Rain on me
6. Make me cry
7. Happy hour
8. Stand up
9. Don’t talk about this love
10. Boy like you
11. Heartbreaker

https://www.youtube.com/watch?v=4umc87T5UMs

Fot. Cherylcole.com

źródło: www.universalmusic.pl

 
Anita Boharewicz