Koncerty Chóru Alexandrowa prezentowały najwybitniejsze utwory Rosji i świata, których siła wyrazu, ekspresja, tematyka pozwala konkurować z innymi występami wielu zespołów jakie odwiedzają nasz kraj. Polskie sale koncertowe odwiedziło ponad 150 000 widzów a relacje z imprez przekazywały najważniejsze opiniotwórcze media ogólnopolskie.
Tegoroczne koncerty Chóru Alexandrowa będą mieć olbrzymie znaczenie ze względu na charakter imprezy, której nazwa to Śladami Papieża Jana Pawła II.
Koncerty odbędą się w dniach 5–26 października 2007. Chór zaprezentuje część repertuaru jaki wykonał dla Papieża w Watykanie w roku 2004 w Sali Świętego Piotra z okazji 26 – lecia pontyfikatu Papieża Jana Pawła II.
Występy Chóru z roku na rok gromadzą więcej widzów oraz przyciągają zainteresowanie mediów, ponieważ moskiewski Chór Aleksandrowa Czerwonej Armii to zespół najwyższej klasy. "Jak nie zachwycać się giętkością i subtelnością niuansów, czystością dźwięku i jednocześnie harmonijnością!" – pisał o nim francuski kompozytor Georges Orik jeszcze w czasie pierwszych zagranicznych występów zespołu we Francji w 1937 roku. Po trzydziestu latach, kiedy zespół występował w Kanadzie, montrealska gazeta "La press" zanotowała: "Chór pod dyrekcją A. Aleksandrowa bezspornie jest jednym z najlepszych chórów tego rodzaju na świecie. Ich koncert – to fajerwerk wykonawczego mistrzostwa".
Obecnie chórem rozsławionego zespołu kieruje zasłużony twórca sztuki Rosji J.B. Uchow i chórmistrze, zasłużeni artyści Rosji - I.I. Tupikow i S.A. Sokołow. Chór jest uznawany za jeden z najlepszych męskich chórów na świecie. Demonstruje wysokie mistrzostwo wokalne, jego różnorodność brzmienia nie ma sobie równych.
Po raz pierwszy w historii zespołu – chór przygotował program złożony z rosyjskiej i zagranicznej muzyki sakralnej, który w marcu 1997 roku z zachwytem został przyjęty przez francuskich widzów.
W wieloletniej historii zespołu, wyrosła w nim cała plejada wyróżniających się śpiewaków - solistów. Cały świat zna nazwiska narodowych artystów ZSRR W. Sztiefuca, W. Gawwa i zasłużeni artyści Rosji: S. Iwanow, P. Bogaczew, W. Majstruk, B. Miziuk, A. Gwozdiecki, W. Ananiew. W ciągu całej historii zespołu – 126 "aleksandrowców" za swą działalność zostało wyróżnionych honorowymi tytułami (58 spośród nich pracuje w zespole obecnie).
"Aleksandrowcy" przemierzyli z koncertami całą Rosję, przebywali z występami w ponad 70. krajach świata i wszędzie ich występy odnosiły triumfalne sukcesy. Zasługi zespołu nagrodzono wysokimi odznaczeniami krajowymi i zagranicznymi. Należą do nich: dyplom Światowej Wystawy w Paryżu – Grand Prix (1937 r.), nagrody za rekordowe nakłady nagrań płytowych – "Złote płyty" francuskiej firmy Chard Diu Mondy (1964 r.) i holenderskiej "N. O. S." (1974r.) oraz "Złoty dyskobol" (1961 r.) przyznany przez francuską akademię nagrań – za najlepszą płytę roku.
W repertuarze zespołu jest ponad 2 tysiące utworów. Są to pieśni narodowych kompozytorów, pieśni ludowe, muzyka sakralna, klasyczne utwory rosyjskich i zagranicznych kompozytorów oraz arcydzieła światowej muzyki popularnej.
Trasa koncertowa Chóru Alexandrowa
03.X – Białystok
05.X – Łódź
06.X – Warszawa
07.X – Elbląg
08.X – Olsztyn
09.X – Gdańsk
10.X – Słupsk
11.X – Poznań
12.X – Kalisz
13.X – Zabrze
14.X – Wrocław
16.X – Kędzierzyn Koźle
17.X – Kielce
18.X – Bielsko- Biała
19.X – Tarnów
20.X – Krosno
21.X – Nowy Sącz
23.X – Włocławek
24.X – Piła
25.X – Głogów
26.X - Konin
27.X – Gorzów Wielkopolski