POLECAMY

„Dwa Serduszka Cztery Oczy” Anny Marii Jopek

Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński podsumowują ostatnie lata. Trzy godziny muzyki. 70 stron książki. 88 fotografii. Niepublikowane utwory. Edytorskie dziełko bez precedensu.
Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński podsumowują ostatnie lata. Trzy godziny muzyki. 70 stron książki. 88 fotografii. Niepublikowane utwory. Edytorskie dziełko bez precedensu.

„To był najbardziej intensywny, niezwykły czas, piękne spotkania, mocne doświadczenia“ – mówi AMJ. „Chcielibyśmy zebrać ich okruchy w jednym miejscu, podjąć próbę podsumowania tego, co najważniejsze“.

Niezwykłe, trzypłytowe wydawnictwo sięga do początków pracy nad albumem „ID” i poprzez koncertowe uniesienia schwytane na „Jo&Co” zmierza do 14 utworów nie opublikowanych na żadnej autorskiej płycie AMJ. Zebrane z maksisingli, z gościnnych występów, z nagrań zarejestrowanych podczas urodzinowego przyjęcia, ze ścieżek dźwiękowych – tworzą unikatową płytę „Spoza”.

Ponadto obszerne komentarze do każdego utworu – i co najcenniejsze – 88 w większości nigdy niepublikowanych fotografii dokumentujących sesje nagraniowe, pracę w studiu Petera Gabriela i w Abbey Road, koncerty z Bobbym McFerrinem i Chrisem Botti, wielki koncert w Hollywood Bowl, afrykańskie wyprawy i prywatne życie muzyków. Bezcenne spojrzenie za kulisy podczas tras koncertowych. Największe postaci świata muzyki improwizowanej schwytane w kadr lub dźwięk. 70 stron książki-albumu fotograficznego z ostatnich lat.
„Dwa Serduszka Cztery Oczy” Anny Marii Jopek
„To pożegnanie z projektem ID, tak dla nas ważnym. To zapowiedź oddechu, przerwy, wyciszenia. Zamknięcie rozdziału. Nieprędko odezwiemy się znowu. Ale kiedy to się stanie, mamy wielką nadzieję, że nie zawiedziemy tych, których w tej chwili zostawiamy. Tymczasem, na pożegnanie chcemy ofiarować coś najbardziej intymnego. Dla przyjaciół, z wdzięcznością za to, że byli i są.“

SPOZA
track lista:
1. Spróbuj Mówić Kocham (pierwszy take)
2. ID
3. Nie Omijaj Mnie
4. Tigghy Dingghy Ya-Hara
5. Jakby Nic Się Nie Stało
6. Cisza Na Skronie, Na Powieki Słońce (Bzim Duet)
7. Daleko
8. On Wszystko O Nas Wie
9. Niema
10. Możliwe (Duda Trio)
11. Felicjanek 10
12. Patrzę Na Ciebie
13. A Gdybyśmy Nigdy Się Nie Spotkali (Live)
14. Linda Lou

Oficjalna strona Ani Marii Jopek: www.anna-maria-jopek.com

źródło: www.amjmusic.com

(a.)
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)