POLECAMY

Co zabrać ze sobą w długą podróż samochodem?

Sprawdź, co musisz mieć zawsze pod ręką, żeby podróż była udana.
Co zabrać ze sobą w długą podróż samochodem? fot. Fotolia

Ucieczka od zatłoczonego miasta. Wsiadasz z rodziną, ukochanym albo przyjaciółką w samochód i jedziecie odkrywać nowe tereny. Czeka was wielka przygoda! Wypadło na ciebie, to ty zostaniesz szczęśliwym kierowcą. Sprawdź, co musisz mieć zawsze pod ręką, żeby podróż była udana. 

Lepsze niż kawa 

Wielogodzinna podróż bywa nużąca. Warto mieć przy sobie pendrive’a z elektryzującą muzyką, która doda ci więcej energii niż kofeina. Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest e-book. Wciągający kryminał na pewno nie pozwoli ci zasnąć i stracić czujności. 

Zawsze w kontakcie 

Jako kierowca na pewno wiesz, że jadąc samochodem, nie wolno rozmawiać przez telefon. Przed daleką podróżą zamontuj w aucie system głośnomówiący. Takie rozwiązanie pozwoli ci na bezpieczny kontakt, bez niepotrzebnego ryzyka! Pamiętaj też o ładowarce do telefonu. Świetnie sprawdzi się powerbank albo kabelek usb, jeżeli masz odpowiednie wyjście w swoim aucie.  

Samochodowa pielęgnacja

Klimatyzacja na dłuższą metę może bardzo wysuszać oczy i usta. Zaopatrz się w krople nawilżające i pomadkę ochronną. Przydadzą się również chusteczki higieniczne i antybakteryjne. 

Coś na ząb 

Czasami zatrzymanie się na stacji jest niemożliwe. W takich chwilach powinnaś mieć w schowku wafle ryżowe i sok z witaminami np. Vitaminkę Hortexu, która ma świetny owocowy smak, jest gęsty i skutecznie zwalcza mały głód. Świetnie sprawdzi się w długich trasach. Zawarta w niej witamina C przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. No to w drogę.

Przygotowanie idealne

Przed podróżą musisz się porządnie wyspać i zregenerować. Przed snem weź długą, relaksująca kąpiel. Nie imprezuj, nie oglądaj filmów do 3.00 w nocy, nie rozmawiaj z przyjaciółką do rana. Twoje odpowiednie przygotowanie do drogi zapewni wszystkim bezpieczeństwo. Bądź czujna! 

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)