Wygraj zestawy książek

Mrówka w wielkim mieście fot. Wydawnictwo Galaktyka
Mamy dla Was zestawy książek, które sprawią przyjemność Tobie i Twoim najbliższym
/ 14.03.2012 14:38
Mrówka w wielkim mieście fot. Wydawnictwo Galaktyka

Książka to idealny prezent dla każdego. Mamy dla Was 15 zestawów książek. Każdy zestaw zawiera: następujące tytuły:  „Sztuka  ścigania się w deszczu” i „Mrówka w wielkim  mieście”.

"Sztuka ścigania się w deszczu"
Enzo bardzo kocha Denny’ego. Kiedy po długiej chorobie umiera żona Denny’ego, teściowie pragną odebrać mu prawa do opieki nad córką, a jego kariera zawodowa i finanse są w opłakanym stanie, Enzo wspiera go, pociesza i doradza mu, jak umie. Jest tylko jeden problem: Enzo nie potrafi mówić, choć bardzo by tego chciał. Bo Enzo to… pies. Lecz pies nie byle jaki: inteligentny, pełen współczucia i pewien, że w następnym wcieleniu powróci na ziemię jako człowiek. A przy okazji znakomity, wnikliwy narrator nowej powieści Gartha Steina, pt. Sztuka ścigania się w deszczu. Taki dobór narratora pozwolił autorowi na wydanie wyjątkowo głębokiego osądu na temat ludzkiej natury – Enzo, nieskażony cywilizacją, kierujący się instynktem i węchem, zachowuje obiektywizm i lepiej zdaje sobie sprawę z uczuć swojego pana i innych ludzi niż oni sam.

Lecz powieść Steina to nie tylko historia o psim przywiązaniu. To przede wszystkim historia o człowieczeństwie i o woli walki, którą potrafimy zachować nawet w obliczu nieprzezwyciężonych, wydawałoby się, trudności. Denny Swift, jak przystało na prawdziwego kierowcę wyścigowego, nie poddaje się w obliczu trudności, nie załamuje się po śmierci ukochanej kobiety, walczy o córkę do końca. Cała książka jest obszernym porównaniem życiowej postawy Swifta do postawy znanych kierowców rajdowych. Jeden z bohaterów książki mówi: „Przegrać wyścig to żaden wstyd […] Ale jak nie weźmiesz udziału w wyścigu, bo boisz się przegrać, to to jest wstyd”. I tak właśnie postępuje Denny.

„Mrówka w wielkim mieście”
Kim Lange jest atrakcyjną trzydziestolatką robiąca zawrotną karierę w telewizji, a przy okazji żoną i matką. Kim jest zapatrzona w siebie i przedkłada karierę ponad życie rodzinne, nie dostrzegając, że rani w ten sposób męża i c órkę. Dlatego też jej niespodziewana i absurdalna śmierć – Kim ginie od odłamka kosmicznej stacji badawczej (sic!) – wydaje się w pełni „zasłużona”.
                   
Świat bez Kim będzie z pewnością lepszy! Jak się jednak okazuje, nie można tak łatwo odejść z tego świata, pozostawiając po sobie jedynie złe wrażenie. I dlatego właśnie, ku swemu zaskoczeniu, Kim rodzi się na nowo, by zebrać więcej dobrej karmy, jak wyjaśnia jej lakonicznie… Budda. Świetnie! Ale jak odrobić życiowe błędy, będąc… m r ó w k ą ?! Dla racjonalistki Kim to, c o się dzieje, jest nie do pojęcia! Na dodatek, zanim zapracuje na powrót do świata ludzi, będzie jeszcze m.in. świnką morską, cielakiem i stonką ziemniaczaną by w końcu, jako pies rasy beagle, wrócić do swojej rodziny i przeprowadzić akcję sabotującą związek Alexa z jej dawną przyjaciółką Niną. Wyjątkowy pomysł, doskonały humor, lekki język i wartka, porywająca akcja są gwarancją doskonałej lektury.


Zadanie konkursowe:
Napisz, jaka książka kojarzy Ci się ze świętami i jakie przywołuje wspomnienia. Swoją wypowiedź zamieść jako post na forum.polki.pl

Konkurs rozwiązany!!!
Laureatami zostają:
1. 3misiowie,
2. aczp,
3. OlkaG87,
4. olus15,
5. tunialove
6. April211,
7. bazylekk,
8. enigma10,
9. margod123,
10. wordila
11. NATIK999
12. pakosia
13. ANN
14. kasia1600
15. pplatyna

Serdeczne gratulacje!!!!!

Weź udział w konkursie, kliknij Wygraj zestawy książek

Redakcja poleca

REKLAMA