POLECAMY

Wielkie cywilizacje

Ilustrowana historia ludzkości - WIELKIE CYWILIZACJE zabiera nas w niesamowitą podróż. Przemieszczamy się nie tylko po zakamarkach kuli ziemskiej, ale także przenosimy się w czasie. Wielkie Cywilizacje to przegląd cywilizacji starego i nowego świata. To 500 stron bogato ilustrowanej historii ludzkości.
Ilustrowana historia ludzkości - WIELKIE CYWILIZACJE zabiera nas w niesamowitą podróż. Przemieszczamy się nie tylko po zakamarkach kuli ziemskiej, ale także przenosimy się w czasie.

wielkie cywilizacjeWyprawa zaczyna się 6000 lat temu w Mezopotamii, gdzie obserwujemy jak kształtowało się społeczeństwo miejskie i jak rodziło się pismo. Następnie zwiedzamy starożytny Egipt, by chwilę później poznać cywilizacje azjatyckie. Wędrówkę po Azji z ok. 4000 roku p.n.e kończymy w Chinach. Następnie przenosimy się 2000 lat później, do drugiego tysiąclecia p.n.e., kiedy to rozwijają się pierwsze cywilizacje europejskie. Tutaj przypominamy sobie historię starożytnej Grecji i Rzymu oraz poznajemy początki cywilizacji anglosaskiej. Później czeka nas krótka wizyta w starożytnej Afryce, a następnie udajemy się do Ameryki z czasów Zapoteków, Majów, Azteków, Inków czy cywilizacji andyjskich. Z Ameryki wracamy do Azji, gdzie obserwujemy powstanie Japonii i zasiedlanie wysp Pacyfiku, odwiedzając przy okazji Wyspę Wielkanocną, odkrywając zagadkę kamiennych budowli. Teraz pozostało nam już tylko polowanie na bizony wraz z żyjącymi w Ameryce Północnej Indianami... Album kończy rozdział dotyczący zderzeń kulturowych i religijnych - pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami, pomiędzy przemysłową cywilizacją Zachodu a pozostałymi nacjami ludami i kulturami - które trwają po dziś dzień.

Wielkie Cywilizacje to przegląd cywilizacji starego i nowego świata. To 500 stron bogato ilustrowanej historii ludzkości, przygotowanej przez ponad sześćdziesięciu specjalistów z różnych krajów pod kierunkiem międzynarodowego zespołu redakcyjnego. To przegląd kilkutysięcznej historii współczesnej cywilizacji, z uwzględnieniem narodzin pisma, architektury, prawa, matematyki, metalurgii i inżynierii, systemów politycznych i społecznych. To skarbnica wiedzy dla każdego, kogo interesują odpowiedzi na pytania: kim jesteśmy, skąd pochodzimy, kim byli nasi przodkowie.

Wydawnictwo DEBIT
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
moja babcia