Wampirek i kronika rodzinna

Czy to możliwe, by mały chłopiec zaprzyjaźnił się z wampirem? Czy łatwo latać z wykorzystaniem magicznej peleryny? Czy kręglarstwo pochodzi od żeglarstwa? Dowiecie się z książki "Wampirek i kronika rodzinna".
/ 17.01.2008 14:49
Czy to mozliwe, by mały chłopiec zaprzyjaźnił się z wampirem? Czy łatwo latać z wykorzystaniem magicznej peleryny? Czy kręglarstwo pochodzi od żeglarstwa? Dowiecie się z książki "Wampirek i kronika rodzinna".

To już ósma część cyklu przygód sympatycznego duetu, wampira Rydygiera i chłopca Antosia, cieszących się niezwykłą popularnością na całym świecie. Tym razem Rydygier przebywa w ruinach zamku w Dolinie Lamentu, a Antoś przeprowadził się z Wilczej Jamy do nudnej wiejskiej gospody pani Cnotliwej. Ma to swoje plusy! Może tutaj ukryć się przed czujnym wzrokiem rodziców i zyskać upragnioną swobodę. Tymczasem wampirek niecierpliwie oczekuje momentu, w którym zostanie głośno odczytana kronika rodzinna. Już wkrótce obaj się dowiedzą, co Olga, wielka miłość Rydygiera, przeżyła pewnej przerażającej nocy w piwnicy swojego transylwańskiego zamku...

Książką Wampirek Wydawnictwo W.A.B. rozpoczęło publikację cieszącego się na świecie wielkim powodzeniem cyklu opowieści Angeli Sommer-Bodenburg o niezwykłej przyjaźni dziewięcioletniego chłopca z wampirkiem, adresowanego do dzieci w wieku od 7 lat.

Ta zaskakująca historia, pełna zabawnych zdarzeń i niesamowitych perypetii, rozpoczyna się pewnego wieczoru w pokoju chłopca o imieniu Antek. Przez okno wskakuje tam rozczochrany osobnik o czerwonych oczkach i długich, ostrych zębach, roztaczający wokół siebie zapach stęchlizny. Nieproszony gość ma na imię Rydygier, jest młodziutkim, ledwie stupięćdziesięcioletnim wampirem i wraz z liczną rodziną mieszka w starym grobowcu. To spotkanie daje początek zadziwiającej znajomości. Kolejne części przygód chłopca i wampirka dowiodą, że nie będzie to łatwa przyjaźń. Rydygier okaże się ekscentryczny i zwariowany; przysporzy Antosiowi rozlicznych kłopotów, ale i zapewni mu mnóstwo niezapomnianych przygód.

Książki z tego liczącego osiemnaście części cyklu doczekały się przekładów na ponad trzydzieści języków, wielomilionowych nakładów, adaptacji teatralnych, telewizyjnych i kinowych. Odniosły olbrzymi sukces czytelniczy, wskazały drogę licznym i popularnym w dzisiejszej literaturze dziecięcej „opowieściom niesamowitym”. Te barwne, pasjonujące opowieści niosą również ważne przesłanie – mówią o tolerancji, odwadze i przełamywaniu uprzedzeń, o prawdziwej przyjaźni i lojalności.

Angela Sommer-Bodenburg (ur. 1948) studiowała pedagogikę, psychologię i socjologię na uniwersytecie w Hamburgu. Przez dwanaście lat była nauczycielką. Od roku 1984 całkowicie poświęciła się malarstwu i pisarstwu. Opublikowała ponad czterdzieści książek, wśród których szczególnie dużą popularnością cieszy się osiemnastotomowa seria o wampirach. Ten bestseller doczekał się adaptacji filmowych i teatralnych. Książki Sommer-Bodenburg przełożono na ponad trzydzieści języków, a liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła dwanaście milionów.

Wydawnictwo W.A.B.