Świat Magdy M.

Świat Magdy M. to książka dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez cotygodniowych spotkań z mecenas Magdą Miłowicz, ale też dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zaprzyjaźnić z najpopularniejszą polską prawniczką. Tych pierwszych z pewnością ucieszy możliwość poznania tajemnic produkcji i zajrzenia na plan, dla drugich lektura książki będzie okazją do zweryfikowania poglądów na temat serialu, który mimo początkowego sceptycyzmu krytyków podbił serca widzów.
Świat Magdy M. to książka dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez cotygodniowych spotkań z mecenas Magdą Miłowicz, ale też dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zaprzyjaźnić z najpopularniejszą polską prawniczką.

magda mTych pierwszych z pewnością ucieszy możliwość poznania tajemnic produkcji i zajrzenia na plan, dla drugich lektura książki będzie okazją do zweryfikowania poglądów na temat serialu, który mimo początkowego sceptycyzmu krytyków podbił serca widzów.

Pomysł na książkę narodził się w głowach dwojga dziennikarzy, Anity Nawrockiej i Pawła Trześniowskiego, którzy poświęcili wiele godzin na rozmowy z twórcami Magdy M. - m.in. z aktorami, reżyserami, producentami i scenarzystą - aby wyjaśnić fenomen serialu oglądanego średnio przez trzy miliony widzów. Część tych rozmów (m.in. z Joanną Brodzik, Pawłem Małaszyńskim, Katarzyną Bujakiewicz, Ewą Kasprzyk, Krzysztofem Stelmaszykiem) trafiła do książki w postaci wywiadów, część pozwoliła opisać powstawanie Magdy M., jej trudne początki i wreszcie zasłużony sukces.

Autorzy zabierają nas również na plan i pozwalają zajrzeć za kulisy produkcji: dzięki temu dowiadujemy się m.in., w jaki sposób Joanna Brodzik radziła sobie z alergią na kocią sierść i jakich poświęceń ze strony aktorów wymagały sceny na lodowisku. W książce nie mogło też zabraknąć fragmentów kultowego już blogu Magdy M., który odwiedzają i komentują tysiące internautów, oraz próby odpowiedzi na pytanie, czy istnieje "pokolenie Magdy M." - młodych kobiet, które świetnie sobie radzą z życiem zawodowym, ale znacznie gorzej z uczuciowym. To właśnie one odnalazły na ekranie swój świat, a w głównej bohaterce zobaczyły siebie. Zarówno one, jak i pozostali widzowie pokochali serial za to samo: optymizm, ciepły nastrój i przewrotny humor.

Twórcy o serialu:


Dorota Chamczyk (producent - TVN): Chcielibyśmy, żeby ten serial zostawił po sobie optymizm
i wiarę w to, że nie ma takiej ścianki, na którą nie można by się było wspiąć. Tego nam trzeba, bardziej niż chleba powszedniego na co dzień.


Michał Kwieciński (producent - Akson Studio): Mimo wielu przeszkód, udało nam się udowodnić, że w Polsce da się zrobić serial komediowy nie w stylu bawarskim, lecz pastelowym. Sukces "Magdy M." jest dla mnie fantastyczną nagrodą za ciężką pracę, którą wszyscy w niego włożyliśmy.

Jarosław Żamojda (autor zdjęć): Od wielu lat próbuje nam się wmówić, że jesteśmy gorszym narodem niż reszta świata. A tak naprawdę, nie jesteśmy ani lepszą, ani gorszą nacją. Moim zdaniem "Magda M." jest przykładem, że potrafiliśmy nie tylko zrobić serial na wysokim poziomie, ale też pokazać, że nie jest z nami aż tak źle. Bo "Magda M." pokazuje lepszą stronę naszej duszy.
Wydawnictwo W.A.B.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/13 lat temu
Książka jest świetna. kupiłam ją i przeczytałam w jedną noc. nie spałam tylko czytałam. kardzo kocham ten serial i od niedawna książkę:)
/12 lat temu
hehehehehehehehehehehehehherheheheehmagda em
/12 lat temu
magda jest super ale Filip.......!!!!!!!!!!!!???????????????
/12 lat temu
Mam pytanie.Gdzie kupiliście tą książkę???? Wiem że w księgarni ale jakiej?????????? Czekam na odpowiedź!!!!!! Czekam,nie moge się doczekać!!!!pa
POKAŻ KOMENTARZE (5)