"Smak nadziei" Sherryl Woods

Spokojne i poukładane życie Maddie rozpada się jak domek z kart, gdy jej mąż odchodzi do kochanki. Porzucona gospodyni domowa musi nagle zrobić zwrot o 180°, znaleźć pracę i stać się niezależna.
/ 15.04.2013 10:41

Spokojne i poukładane życie Maddie rozpada się jak domek z kart, gdy jej mąż odchodzi do kochanki. Porzucona gospodyni domowa musi nagle zrobić zwrot o 180°, znaleźć pracę i stać się niezależna. 

Smak nadziei Sherryl Woods

Mąż, ceniony pediatra, oraz dzieci zawsze byli dumą Maddie. Wokół nich ułożyła całe swoje życie – zrezygnowała z pracy zawodowej i poświęciła się prowadzeniu domu oraz wychowywaniu latorośli. Gdy mężczyznę jej życia dopada kryzys wieku średniego, Maddie nagle musi urządzić swoje życie na nowo. Głównym problemem, z jakim się styka, jest znalezienie pracy. Brak odpowiedzi na CV znacznie obniża samoocenę Maddie i wiarę we własne możliwości.

Dzieci próbują wspierać mamę, jednak źle znoszą rozstanie rodziców. Szesnastoletni syn przeżywa okres buntu, drugi syn zamyka się w sobie, a najmłodsza sześcioletnia córka nie do końca rozumie, co się stało. Maddie na szczęście może liczyć na swoje przedsiębiorcze przyjaciółki: Helen i Dany Sue. 

fot. Mira

Wpadłyśmy na pewien pomysł. Chcemy otworzyć klub fitness pachnący czystością i oferujący paniom relaks i zdrowy ruch. Miejsce, gdzie kobiety poczują sie dowartościowane i rozpieszczane taką deklarację z ust przyjaciółek słyszy Maddie. Ku swojemu zaskoczeniu, ma nie tylko przyklasnąć temu pomysłowi, lecz także stać się współzałożycielką nowego obiektu. Helen i Dany Sue liczą nie tyle na duży zysk z interesu, co na wyrwanie Maddie z marazmu. 

„Smak nadziei” to historia kobiety, która dbając o najbliższych, zgubiła gdzieś siebie i zapomniała o swoich potrzebach. Spadająca na nią, jak grom z nieba, informacja o romansie męża staje się bodźcem do wprowadzenia zmian w  życiu. Paradoksalnie, dzięki rozstaniu z mężem główna bohaterka książki przeistacza się w niezależną, pewną siebie i pełną energii kobietę. Książka Sherryl Woods niesie ze sobą dużą dawkę optymizmu i wiary w to, że z każdej – nawet najgorszej – sytuacji da się wyjść obronną ręką.

Sherryl Woods jest amerykańską autorką książek o tematyce romantycznej i kryminalnej. Pierwszą powieść opublikowała w 1992 roku pod pseudonimem Suzanne Sheriff, drugą pod pseudonimem Alexandra Kirk. Od 1986 roku zajmuje się wyłącznie pisaniem książek. Wcześniej pracowała jako dziennikarka, głównie telewizyjna. Autorka napisała ponad siedemdziesiąt pięć romansów i powieści obyczajowych, a także trzynaście książek z wątkiem kryminalnym. Jest członkinią wielu organizacji skupiających pisarzy, m.in. Ninc, Sisters In Crime oraz Mystery Writers of America.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)